ČESKÁ TŘEBOVÁ – Papírové předpoklady se nepotvrdily. Favorizovaní Kohouti to neměli v duelu se světelskými Skláři jednoduché, těsné vítězství vybojovali až v závěrečné minutě středečního utkání.

Favorizovaní Kohouti špatně začali. Ve 4. minutě byl vyloučen obránce Holík (sekání), jeho spoluhráči se naštěstí ubránili. V 8. minutě si první ostrý zásah připsal brankář Nimmerrichter, který zneškodnil šanci Pachla. Vzápětí se do slibné střelecké pozice dostal Korhoň, ale mířil jen do gólmana Koubského.

Bezkrevný výkon domácího celku pokračoval. V čase 12:22 byl vyloučen Žouželka (nedovolené bránění), v čase 14:53 usedl na trestnou lavici také Hemský (podražení). Skláři získali výhodu půlminutové přesilové hry pěti proti třem, kterou proměnili za pouhých sedm vteřin. V čase 14:00 trefil od modré cíl obránce Kořínek – 0:1. Domácí pokračovali ve čtyřech (1:53 min.), tentokrát se ubránili.

Ve druhém dějství se výkon Kohoutů zlepšil, nadále jim však nevycházela kombinace a střelba. Ve 24. minutě se branku soupeře řítil Vaňo, šanci neproměnil. V čase 23:52 byl vyloučen Dolinský (krosček), při přesilovce trefil Fúzik tyčku. Přesně o jednu minutu později (24:52) byl vyloučen také Fibikar (podražení). Kohouti nejprve promrhali přesilovku pět na tři, branku nedokázali vstřelit ani při minutové hře pět na čtyři…

Hosty držel nad vodou brankář Koubský, který se vyznamenal při střelách Prachaře, Velinského, Korhoně a Hemského. Kohouti nevyužili další přesilovku, vyrovnat se jim podařilo až deset vteřin po návratu vyloučeného Pokorného. V čase 32:52 se za brankou Světlé uvolnil Fúzik, který vzápětí puk šikovně zasunul u pravé tyčky za záda překvapeného gólmana Koubského – 1:1. V čase 36:02 byl vyloučen hostující Kořínek (krosček), v oslabení se do čisté gólové šance dostal Adam, kterého vychytal Nimmerrichter. Ten měl ve druhé třetině 6 zásahů, jeho protějšek Koubský 21!

Před závěrečnou třetinou pozval domácí klub na led své dva věrné fanoušky, manžele Martu a Zdeňka Vrbovi, kteří oslavili 65 let společného soužití. Zástupce klubu předal drobný dárek, fanoušci odměnili manželský pár bouřlivým potleskem…

V úvodu závěrečné třetiny chyboval ve vlastním obranném pásmu Korhoň, po střele Špatenky minul puk těsně levou tyčku domácí branky. Ve 44. minutě přihrál Fúzik zpoza branky do gólové šance Pažourkovi, který trefil tyčku. O pět minut později se ocitl sám před brankou Světlé Korhoň, pohotově vystřelil, ale jen do lapačky Koubského.

V 52. minutě musel brankář Nimmerrichter řešit další chybu svých spoluhráčů, tentokrát si na něm vylámal zuby světelský mladík Jindra. Vzápětí se Kohouti poprvé dostali do těsného vedení. Prachař našel perfektní přihrávkou najíždějícího Veverku, který se v čase 52:13 nemýlil – 2:1. Domácí útočník se vzápětí představil v jiné roli. V čase 53:50 fauloval v útočném pásmu (vysoká hůl), byl vyloučen a hosté v čase 54:20 vyrovnali, tentokrát se od modré trefil obránce Bradáč – 2:2.

Nečekaně vyrovnané utkání mělo dramatický závěr. V čase 54:44 byl vyloučen Dolinský (podražení), domácím ani tato přesilovka nevyšla. To samé platilo při vyloučení P. Včely (56:41). Dvě a půl minuty před koncem se do sólového úniku dostal Vaňo, hosty zachránil gólman Koubský. Mohutná ofenzíva se Kohoutům nakonec vyplatila. Za brankou Světlé zaúřadovali Korhoň s Prachařem, k puku se dostal Hemský, který povedeným blafákem vymíchal brankáře a v čase 59:17 vstřelil vítězný gól – 3:2.

Česká Třebová – Světlá 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky: 33. Fúzik (Hemský), 53. Veverka (Prachař, Král), 60. Hemský (Prachař, Korhoň) – 14. Kořínek (Kohout, P. Včela), 55. Bradáč (P. Včela, Kohout).

Rozhodčí:  Kolař – Kopecký, Pecina. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Zásahy brankářů: 25:41. Diváků: 419. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Hemský – Koubský.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Velínský, Daněk, Jemelka, Kolařík, Žouželka, Hrubý – Vaňo, Filip, Korhoň – Fúzik, Pažourek, Hemský –  Král, Prachař, Veverka – Pirkl.

Světlá: Koubský – Kořínek, Bradáč, Fibikar, Svoboda, Špatenka – Kohout, Jindra, P. Včela – Pachl, Dolinský, Jakub Doležal – Pokorný, Zvěřina, Adam.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Od začátku velké trápení. Soupeř, který nastoupil s šesti juniory, velmi dobře bruslil a bránil, Světlé navíc výborně zachytal brankář. Naše hra byla plná nepřesností, těsná výhra je z kategorie šťastných.“

Příští zápas – neděle 20. října: LITOMYŠL ČESKÁ TŘEBOVÁ (17.00).