ČESKÁ TŘEBOVÁ – Třebovské derby mělo obrovský náboj, velmi dobrou kvalitu a výbornou diváckou kulisu. Kohouty podržel brankář Kamil Nimmerrichter, rozhodující dvě branky vstřelil Lubomír Korhoň. Svoji českotřebovskou premiéru ozdobil první gólem devatenáctiletý útočník Matěj Poul.

Hosté ve 2. minutě špatně vystřídali, domácí však první přesilovou hru nevyužili. Doplatili na faul Sedláčka v čase 8:16, který byl vyloučen za hákování. Kohouti nechali hostujícího obránce na trestné lavici 45 vteřin, do hry jej v čase 9:01 „vrátil“ přesně střílející Vaňo – 1:0. Slovan se z první inkasované branky nestihl ani oklepat a velmi rychle prohrával o dva góly. Fúzik poslal do úniku 19letého debutanta v českotřebovském dresu Matěje Poula, který v čase 9:19 prostřelil brankáře Turka – 2:0.

Slovan se do první střelecké šance dostal až ve 14. minutě, kdy obránce Janků trefil pravou tyčku domácí branky. O minutu později Augustin „ukázkově“ sekl unikajícího Hemského, rozhodčí Kareš evidentní faul přehlédl. Vzápětí za stejný prohřešek vyloučil domácího kapitána Fúzika. Těsně před první sirénou ještě nadělil za údajné zdržování hry dvě trestné minuty Jemelkovi.

Kohouti se úspěšně bránili minutu ve čtyřech, poté byl vyloučen Holík (krosček). Hosté vycítili příležitost, jenže domácí hokejisté zvládli téměř minutovou hru ve třech proti pěti a soupeři nedovolili skórovat ani při jeho pokračující výhodě jednoho hráče v poli! Když se z tlaku vymanili, zasypali brankáře Turka pohotovými střelami Prachař a dvakrát Fúzik.

V čase 30:36 byli současně vyloučeni Vaňo a Marek, v čase 30:59 poslal sudí Kareš na trestnou lavici Fúzika a v čase 31:52 vyloučil domácímu týmu ještě obránce Holíka (2+10). Tenhle dárek Slovan neodmítl. Ke vstřelení dvou gólů stačila hokejistům Moravské Třebové necelá půlminuta. V čase 32:02 zamířil přesně Faltus – 2:1, v pokračující přesilovce pak v čase 32:30 vyrovnával kapitán Čikl – 2:2.

Domácí tým reagoval na dvě inkasované branky nejlepším způsobem, zatlačil soupeře do hluboké defenzívy. Ve 35. minutě ujel po pravém křídle Vaňo, před brankou hledal najíždějícího Korhoně, který v rozhodujícím okamžiku netrefil puk. Ve 38. minutě našel Vaňo před brankou Slovanu volného Filipa, po jehož kličce a bekhendové střele předvedl zázračný zákrok gólman Turek.

V závěru druhé třetiny doplatili na hru v oslabení hosté. V čase 38:35 byl vyloučen Augustin, který vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění a vzápětí desítku za nesportovní chování. V čase 38:42 byl vyloučen ještě Hradil (krosček) a Kohouti udeřili. Těsně před odchodem do kabin, v čase 39:44, strhl vedení na stranu Kohoutů zkušený útočník Filip – 3:2.

Výborný hokejový duel gradoval v závěrečném dějství. Nesmírně důležité bylo, že Kohoutům vyšel začátek třetí třetiny. V čase 40:43 (pouhou vteřinu po návratu vyloučeného Hradila) vstřelil důležitý gól skvěle hrající Korhoň – 4:2.

Ve 45. minutě se – po dlouhých dvanácti minutách – vrátil do zápasu obránce Holík, vzápětí však dostal stejný trest Hemský.

Rychlé nohy a šikovné ruce předvedl Korhoň ještě jednou, v čase 48:07 vstřelil pátou branku Kohoutů – 5:2. Hosté nic nevzdávali, plamínek naděje zažehl v čase 51:45 jejich nejlepší hráč, útočník Faltus – 5:3.

Závěr nebyl pro diváky se slabším srdíčkem. V čase 56:17 byl vyloučen Holík (hákování), hosté stáhli brankáře a zkoušeli štěstí v šesti proti čtyřem. Odkrytou branku Slovanu netrefil Korhoň. V samém závěru rozhodnutého střetnutí si u mantinelu na útočníka Vaňa zbytečně vyšlápl Sedláček, kterého vzápětí tvrdě ztrestal kapitán Fúzik.

Česká Třebová – Moravská Třebová 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Branky: 10. Vaňo (Hemský, Filip), 10. M. Poul (Fúzik), 40. Filip (Prachař, Fúzik), 41. Korhoň (Filip, Vaňo), 49. Korhoň (Prachař, Holík) – 33. Faltus (Langr), 33. Čikl (Faltus), 52. Faltus (Marek, Janků).

Rozhodčí:  Kareš – Padevět, Švejda. Vyloučení: 10:6 (navíc Holík a Hemský 10 min., Fúzik 5+20 – Augustin 10 min., Sedláček 5+20). Využití: 2:2. Zásahy brankářů: 32:30.Diváků: 489. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Korhoň – Faltus.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Velínský, Daněk, Jemelka, O. Poul, Žouželka, Hrubý – Vaňo, Filip, Korhoň – Fúzik, Pažourek, M. Poul –  Král, Prachař, Hemský.

Moravská Třebová: Turek – Holub, Sedláček, Janků, Hradil, Adolf, Hučík – Augustin, Čikl, Pavlovský – Faltus, Cach, Langr – Marek, Řehulka, Fibrich.

HLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil Nimmerrichter, brankář Kohoutů:
„Byl to těžký zápas, ve kterém jsme vítězství doslova vydřeli. Parádním způsobem jsme hráli v oslabení, některá naše vyloučení byla hodně přísná. Nevím, ale mám pocit, že rozhodčímu se derby moc nepovedlo.“

Lubomír Korhoň, útočník Kohoutů:
Derby se vším všudy. Nasazení, emoce, hodně vyloučených. V plném počtu hráčů se moc často nehrálo, v oslabeních jsme předvedli heroický výkon. Výborně nám zachytal gólman, to bylo hodně důležité. Na krajskou ligu měl zápas skvělou atmosféru, divákům je třeba poděkovat.“

Příští zápas – neděle 13. října: HLINSKO – ČESKÁ TŘEBOVÁ (17.30).