HLINSKO / ČESKÁ TŘEBOVÁ – Vítěznou šňůru obhájce mistrovského titulu přetrhli v pátém kole hokejisté Hlinska. Kohouti dokázali dvakrát velmi rychle srovnat skóre, jenže ve třetí třetině žádnou branku nevstřelili a naopak dvakrát inkasovali.

Už v páté minutě byl na trestnou lavici vykázán Veverka (podražení), po dalších osmdesáti vteřinách byl vyloučen domácí Vlček (krosček). Při následné přesilové hře se Kohouti dostali do první gólové šance, Filipův střelecký pokus zneškodnil brankář Gregor, který vzápětí na dlouhých dvacet vteřin ztratil hůl, hosté toho nevyužili. V 10. minutě mohl otevřít skóre Filip, jenže zblízka přestřelil.

Hlinsko bylo v koncovce přesnější, Kohouti nechali před svojí brankou volného Pazourka, který v čase 12:44 jejich chybu potrestal – 1:0. K vyrovnání stačilo hokejistům České Třebové pouze třináct vteřin, po krásné individuální akci vyrovnal v čase 12:57 obránce Daněk – 1:1. O malý okamžik později chyboval v rozehrávce Velinský, šanci Pazourka likvidoval gólman Nimmerrichter.

Závěr první třetiny byl bohatý na vyloučení i góly. Hosté nejprve ztratili Jemelku (15:17), vzápětí také Žouželku (16:21). Téměř minutovou hru ve třech Kohouti přežili, výhodu jednoho hráče v poli zužitkoval v čase 17:58 zkušený Dítě – 2:1. Hostující tým si ještě před první sirénou pomohl stejným způsobem, při přesilovce se šikovnou tečí brilantní Holíkovy přihrávky v čase 19:47 předvedl Korhoň – 2:2.

První polovina druhé třetiny vyzněla pro Kohouty. Ve 25. minutě se při šanci Pažourka vytáhl náhradní brankář Peřina, který se vyznamenal o dvě minuty později po krásném sólu a tvrdé ráně Holíka. O chvíli později založil rychlou akci Hemský, vzápětí Pažourek hledal křížnou přihrávkou Fúzika, jehož pohotová teč minula cíl o několik málo centimetrů.

Iniciativu pak převzali domácí, ve 33. minutě vyrážel Nimmerrichter gólovou střelu Hrona, vzápětí trefil Dítě tyčku. Kohouti si vydechli po faulu brankáře Peřiny, který za vlastní brankou držel Vaňa, při signalizované výhodě neprostřelil domácího gólmana obránce Holík. I ve čtyřech mohlo Hlinsko skórovat, šanci Beneše zmařil pozorný Nimmerrichter. Stále ještě při přesilové hře se do brejku dostali Kohouti, škoda, že Vaňo nepřihrál volnému Korhoňovi. Těsně před druhou přestávkou (39:56) byl vyloučen obránce Hrubý.

Téměř dvouminutové oslabení Kohouti ubránili, jenže v čase 42:19 byl vyloučen Holík (podražení). Hosté nedokázali odpálit puk z vlastní třetiny, a tak v čase 44:31 inkasovali podruhé z hole Pazourka – 3:2. Za dvě minuty mohlo být znovu vyrovnáno, Filip mířil vedle.

Při další přesilovce předvedli Kohouti téměř dokonalý zámek, soupeře nepustili z jeho třetiny, všechny jejich střely pochytal gólman Peřina, který se vyznamenal i v 54. minutě při další šanci Vaňa. Střeleckou efektivitu Hlinska podtrhl ještě v 54. minutě Homola – 4:2. Střeleckou bídu Kohoutů naopak podtrhla neproměněná šance Velinského a tyčka, kterou v 60. minutě orazítkoval Filip.

Hlinsko – Česká Třebová 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Branky: 13. Pazourek (Dítě, Brázda), 18. Dítě (Sobotka, Beneš), 44. Pazourek (Dítě, Beneš), 54. Homola (Chvojka, Vlček) – 13. Daněk (Fúzik, Hemský), 20. Korhoň (Holík, Velinský).

Rozhodčí:  Škorpil – Kalus, Hrabal. Vyloučení: 7:7 (navíc Hudec na 10 minut).Využití: 2:1. Zásahy brankářů: 39:30. Diváků: 210. Nejlepší hráči: Peřina, Beneš, Dítě, Pazourek – Filip, Korhoň.

Hlinsko: Gregor (21. Peřina) – Sobotka, Beneš, Fink, Brázda, Hudec, Š. Lenoch – Dítě, Pazourek, Hron – Chvojka, Vlček, Homola – Skotar, Nečas, Janoušek – Zdražil.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Velínský, Daněk, Jemelka, Kolařík, Žouželka, Hrubý – Vaňo, Filip, Korhoň – Fúzik, Pažourek, Hemský –  Král, Prachař, Veverka.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Výhru soupeře považuji za zaslouženou. Náš tým nedokázal navázat na výkon z domácího střetnutí s Moravskou Třebovou, Hlinsko udělalo pro zisk tří bodů mnohem víc. Poděkování patří našim fanouškům, kterých přijelo fandit okolo padesáti.“

Příští zápas – středa 16. října: ČESKÁ TŘEBOVÁ  – SVĚTLÁ (19.00).