ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Prostor po někdejší textilní továrně by v dalších letech mohl velmi výrazně dotvářet celkovou tvář města. Vyzvali jsme proto zástupce kandidujících stran a hnutí, aby odtajnili, jak by s areálem naložili.

Až na komunisty, kteří se omluvili z důvodu pracovního vytížení, nám svůj záměr prozradili všichni. Jednotliví kandidáti odpovídali v pořadí, které si pro volební klání vylosovali.

“Část pozemku bychom rozprodali na bytové výstavby, další část by mohla být rozprodána pro obchody a služby, pak určitě se tam bude řešit parkování, až se vrátí hlavní pošta, tak parkování u pošty,” řekla lídryně kandidátky ÚSTÍ 2014 – PATRIOTI Jana Lukesová.

“V souladu s regulačním plánem zahájit výstavbu technické a dopravní infrastruktury, výstavbu nového domu dětí a mládeže a část areálu nabídnout soukromým investorům za účelem rozvoje podnikání,” uvedl lídr kandidátky SNK – OUŠŤÁCI Petr Hájek.

“S využitím areálu je to takové složitější, jsou nějaké návrhy a vizualizace, jde o to jenom, abychom se tak nějak všichni i občané hlavně shodli na tom, co tam bude dál. Je to odkaz pro budoucí generace, nejenom pro nás,” vyslovil se kandidát Strany soukromníků ČR Jaroslav Víglaský.

“Je potřeba udělat inventuru některých vzdušných zámků, které má současné vedení města v areálu Perly. Ten areál je potřeba teď ozelenit, využít pro parkování, postupně zastavovat. Ideální by bylo zmenšit prostor pro zástavbu a zvětšit prostor pro veřejnou zeleň,” přidal svůj názor lídr ZMĚNY PRO ÚSTÍ! Jaroslav Řeháček.

“ČSSD nepodpoří prodej žádných lukrativních pozemků v areálu bývalé Perly, chceme zde vybudovat smysluplný urbanistický celek a chtěli bychom, aby tam vznikla městská klidová zóna. Také podpoříme zbourání rohové budovy na ulici Lochmanova,” sdělil OIK TV lídr kandidátky ČSSD Marek Mana.

“Perlu vnímáme jako strategické území města a potřebujeme dostat život do města, aby město žilo, to znamená, chtěli bychom zde stavět bydlení, aby zde občané žili, aby k tomu patřily nějaké služby a město mělo nějaký rozvoj,” vyjádřil stanovisko ODS lídr její kandidátky Matouš Pořický.

“Areál Perla 01 patří do centra města Ústí nad Orlicí, tudíž je pro město velmi důležitý a určitě by bylo vhodné, aby v tomto místě byl nový Dům dětí a mládeže s přilehlým parkem,” uvedl lídr kandidátky SNK – ÚSTÍ ŽIJE Jiří Preclík.

“Prostor Perly by se měl využít každopádně na 100 %. Jsme pro to, aby se jedna třetina využila jako parkoviště a zbytek se využil pro volnočasovou a relaxační zónu pro město,” odtajnil záměr České strany národně sociální lídr její kandidátky Jonáš Hrdina.

“My máme jasnou vizi, jak pokračovat v připravených projektech v Perle. Jedná se o dům dětí a mládeže, dále o střední umělecko-průmyslovou školu, chceme také přestavět bývalou administrativní budovu a také chceme vybudovat nový parkovací dům,” uzavřel lídr kandidátky KDU-ČSL Michal Kokula.

V příští reportáži se zaměříme na problematiku fungování městské hromadné dopravy a dotkneme se budoucnosti autobusového nádraží.

Komentář