ÚSTÍ NAD ORLICÍ – V prostorech radnice se sešli zástupci politických subjektů, kterým se podařilo nalézt společnou řeč při povolebních vyjednáváních. Podpisem koaliční dohody bylo stvrzeno, že budou v následujících čtyřech letech rozhodovat o další budoucnosti města.

Představitelům SNK – OUŠŤÁCI, SNK – ÚSTÍ ŽIJE, ODS a KDU-ČSL to umožní 20 zastupitelských mandátů z 27. Post starosty by měl opět obsadit Petr Hájek ze sdružení OUŠŤÁCI. “To chápu jako určité vysvědčení, které jsem dostal od občanů, takže opravdu si této důvěry vážím a budu dělat všechno pro to, abych nikoho nezklamal a abych vlastně i naše město posunul zase o kousek dál,” sdělil OIK TV kandidát na starostu města Petr Hájek.

Na pozici uvolněného místostarosty bude navržen Jiří Preclík. Lídr kandidátky sdružení ÚSTÍ ŽIJE by tak měl mít možnost pokračovat v započaté práci. “Určitě bych měl mít v gesci odbor sociálních služeb a odbor životního prostředí, což jsem vlastně měl i v předcházejícím volebním období. Ta spolupráce vlastně s vedoucími byla na výborné úrovni, i co se týká ředitelů příspěvkových organizací, a já se na ni těším,” řekl kandidát na post uvolněného místostarosty Jiří Preclík.

Svou troškou do pomyslného mlýna možná přispěje také Matouš Pořický. Zástupce ODS má znovu působit jako neuvolněný místostarosta. “Mám v gesci majetkoprávní odbor a správu majetku města, což jsou vlastně dneska už dva samostatné odbory. Samozřejmě jsem rád, že tedy se opět můžu věnovat té práci, které jsem se věnoval, protože je tady plno projektů, na které se navazuje,” uvedl případný budoucí neuvolněný místostarosta Matouš Pořický.

Nejužší vedení města by mělo mít také jednoho nováčka. Druhým neuvolněným místostarostou se má stát Pavel Svatoš ze sdružení OUŠŤÁCI, který ve funkci vystřídá Michala Kokulu z KDU-ČSL. “Věřím, že se s tou změnou popasuji a svým přístupem a prací budu přínosem pro radnici a její práci. Ve své gesci bych měl mít odbory dopravy, kanceláře tajemníka a stavebního úřadu,” prozradil eventuální neuvolněný místostarosta Pavel Svatoš.

Společné “Programové prohlášení” se připravuje, ale už teď se rýsují cíle, kterých by koaliční partneři chtěli dosáhnout. “My se shodujeme určitě na třech prioritách. Tou první je výstavba nového domu dětí a mládeže v areálu Perla, tou druhou prioritou je revitalizace parku u Roškotova divadla,” nastínil Petr Hájek. Výsadní postavení bude mít také obnova komunikací zasažených výměnou technické infrastruktury.

Konání ustavujícího zasedání nového zastupitelstva je naplánováno na pondělí 5. listopadu.