ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Na stadionu v Ústí nad Orlicí proběhl krajský přebor v atletice žáků speciálních a praktických škol. Soutěžilo se ve čtyřboji – tedy ve sprintu, vytrvalostním běhu, hodu krikeťákem a ve skoku do dálky. „Z každého okresu našeho kraje se zúčastní 6 žáků. Vždycky družstvo tvoří 3 dívky a 3 chlapci. Máme tady sportovce z Chrudimi, Pardubic, Ústí nad Orlicí a Svitav,” řekla Stáňa Doležalová, ředitelka Speciální základní školy v Ústí nad Orlicí. Šestice sportovců, která závodila v krajském přeboru, představuje ty nejlepší atlety z každé školy. Za Ústí nad Orlicí závodili mimo jiných Milan Horváth a Nela Vargová. Bývalý okres Ústí nad Orlicí reprezentovala ještě speciální škola z Lanškrouna. „Ty děti nesportují normálně, tak v tělocviku jsme zkoušeli běhat tu patnáctistovku a osmistovku a zkusili si skočit,” pověděla Alice Vacková, učitelka Základní školy speciální v Lanškrouně. Dívky běžely vytrvalostní závod na 800 metrů, chlapci zvládli patnáctistovku. Ve sprintu byla trať pro všechny stejná, a to 60 metrů. „Žáci postoupí do celostátního kola, které se koná letos po mnoha letech opět v Ústí nad Orlicí na tomto stadionu a bude probíhat od 10. do 12. června,” řekla Stáňa Doležalová. První místo v kategorii žákyň si vybojovala Anita Štanglová reprezentující Pardubice a Chrudim. Z žáků byl nejlepší Milan Horváth z Ústí nad Orlicí. Do národního finále postupují také Nela Vargová, Monika Chaloupecká, Jan Balog a David Duda.