ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Druhé kolo Okresní školní ligy plavecké štafety žáků o putovní pohár Krytého plaveckého bazénu se konalo v Ústí nad Orlicí 14. 1. 2014. Přihlásilo se osm škol a ve štafetě na 200 metrů plavalo 100 žáků. První kolo proběhlo 19. 11. 2013 v Krytém plaveckém bazéně v Ústí nad Orlicí a přihlásilo se 11 škol a plavalo 172 žáků.

Celkovým vítězem se stalo Gymnázium Ústí nad Orlicí s počtem bodů 54, druhé místo obsadila ZŠ Bratří Čapků Ústí nad Orlicí s počtem bodů 42 a třetí místo ZŠ 28. října Žamberk s počtem bodů 38. Hlavní cenu putovní pohár ve tvaru skleněné kapky, předal pan starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek. Město také připravilo plakety pro první, druhé a třetí místo, které byly předány vítězným školám. Každý soutěžící dostal pozornost od partnerů soutěže.

Byli jsme potěšeni zájmem škol o novou plaveckou soutěž, která je připravena pro druhé stupně základních škol a víceletých gymnázií. Věříme, že se nám podařilo začít novou tradici v Ústí nad Orlicí. Děkujeme školám z Ústí nad Orlicí Gymnáziu, ZŠ Bratří Čapků, ZŠ Komenského, ZŠ Třebovská a dalším školám z okolí Gymnáziu Žamberk, ZŠ Nádražní Žamberk, ZŠ Dolní Libchavy, ZŠ Sv. Čecha Choceň, Soukromému gymnáziu Letohrad, ZŠ Komenského Letohrad a ZŠ 28. října Žamberk. Budeme se těšit na další ročník.