LANŠKROUN / HRADEC KRÁLOVÉ – V pátek 4.5. jsme už v 8.00 hod. ráno odjížděli do Hradce Králové na Mistrovství České republiky st.žáků, kam jsme postoupili přímo z druhého místa v Českém poháru, kde jsme skončili jen o jeden bod za prvním Libercem. Na MČR postoupilo celkem 16 nejlepších teamů, které byly rozděleny do 4 skupin. V 10.30 hod. zazněla česká hymna, proběhlo oficiální zahájení třídenního klání a šlo se na to.

Našim prvním soupeřem byla Břeclav. Už je tak nějak zvykem našich kluků, že jejich první zápasy bývají hodně „vlažné“ a nebylo tomu jinak. Zápas jsme ale vyhráli a nervozita, která byla takřka hmatatelná, z nás všech trošku spadla.
La : Břeclav 2:0 (21,19)

Druhý zápas nás čekal H. Králové. To není zrovna náš oblíbený soupeř, protože nás vždy dokáže hodně potrápit. První set jsme vyhráli o 10 bodů, ale druhý jen o 2.
La : H. Králové 2:0 (15,23)

A byl tu poslední páteční zápas, kde proti nám nastoupili kluci z Beskyd. Těm se moc nedařilo a zápas dopadl celkem jednoznačně pro nás.
La : Beskydy 2:0 (11,13)

Takže pátek pro nás skončil výborně a my si připsali maximální možný počet devíti bodů.

Kluci nabrali trochu sil a byla tu sobota. V 10.00 hod. začal zápas s Č. Budějovicemi, které jsme vůbec neznali. A byly to nervy hned na úvod dne. Opět naše specialita – první zápas a kluci snad ještě spící… Zápas jsme sice vyhráli, ale oba dva sety nejtěsnějším možným rozdílem dvou bodů.
La : Č. Budějovice 2:0 (24,23)

Ve 13.00 hod. kluci nastupují k zápasu s Příbramí. První set vyhráváme, ale v druhém kazíme co se dá, takže tu je náš první tie-break. Kluci se ale nevzdali a vybojovali vítězství.
La : Příbram 2:1 (21,-17,10)

Trošku vydechnout a jde se do posledního souboje dne s Č.Lípou. První set vyhráváme jednoznačně 25:14 a tak trenér na zkoušku míchá sestavou. Klukům to ale nejde a prohráváme 23:25. Vše se tedy vrací do základní šestky a v tie-breaku nedáváme soupeři šanci.
La : Č. Lípa 2:1 (14,-23,6)

Sobota je za námi a my jsme šťastni. Jsme v první čtyřce, kde se rozhodne o medailích. Mezi čtyři nejlepší družstva se probojoval Lanškroun, Liberec, N. Jičín a Příbram.

Nevím jak kluci, ale já nespím už od 3.30 hod. Při společné snídani se snažím na sobě nedat nic znát, abych tu nervozitu na kluky nepřenesla. Stěží do sebe nasoukám jogurt a to já nehraji a ani „nekoučuji“ – naštěstí 🙂. Trenéra se na jeho nervy ani neptám, zdá se být naprosto klidný, ale já vím za ty roky svý…

Je 9.50 hod. a my jdeme hrát zápas s N. Jičínem. Ten kdo vyhraje jde do finále. Dopředu víme, že to bude velmi vyrovnaný zápas. S Jičínem máme celkovou bilanci vítězství vyrovnanou. Hala se k naší velké radosti zaplňuje lanškrounskými fanoušky ještě ve větším počtu než tomu bylo včera. Nemůžu se tam ani kouknou, protože naše babička brečí už od soboty a já se držím jen tak tak. Tentokrát kluci bojují hned od rána, ale první set prohráváme 21:25. V druhém setu je to jako na houpačce a taháme se o každý bod. Naštěstí pro nás vyhráváme 26:24. Do tie-breaku kluci vlítli plni odhodlání, že vyhrají oni. Za stavu 14:11 dáváme jasný patnáctý bod, všichni se radujeme, ale rozhodčí najednou a k překvapení úplně všech dává bod soupeři… Křičíme my, fanoušci i nestraní diváci ukazují rozhodčímu, že míč byl úplně celý v hřišti – nic nepomáhá – a náš bod dostává Jičín. Stav se tedy mění na 14:12. Kluci z toho jsou tak rozhozeni, že je velké štěstí, že máme ještě oba dva time-outy a trenér může kluky aspoň trochu zklidnit. Ale i přes to se N.Jičín dostává do vedení 15:14. Kluci naštěstí nervy udrží a zápas vyhráváme 17:15. JDEME DO FINÁLE !!! Našim posledním soupeřem se stává Liberec, který si postup vybojoval nad Příbramí také v třísetové bitvě.
La : N.Jičín 2:1 (-21,24,15)

A je to tady. Boj o první místo mezi Lanškrounem a Libercem. Zápas je přenášen internetovou televizí TV.COM (stále je možno si pustit ze záznamu) a my si připadáme jako na olympiádě. Jednotlivě je představen každý hráč, trenéři teamů, rozhodčí a jde se na to. Hala je zaplněna fanoušky a k naší radosti další lanškrounští přibývají. Ze začátku je set vyrovnaný a taháme se o každý bod. Našim klukům začíná celkem vše vycházet a Liberec naopak hodně chybuje. Set vyhráváme 25:19. Jsme jeden jediný set od vítězství… Změna stran ale přinesla i změnu hry – teď naopak kluci kazí co můžou a Liberci vše vychází, prohráváme 15:25. A je tu tie-break, do kterého nenastupujeme vůbec v pohodě a začínáme prohrávat 2:8. Po změně stran se kluci ještě vzchopí a dotahují body, ale nakonec prohráváme 11:15… škoda (a to byl v sázce i trenérův vous).

Ale vlastně hurááá, vždyť máme stříbro z Mistrovství republiky, jsme druzí nejlepší, MY Z LANŠKROUNA. Kluci dokázali porazit 14 teamů. Všechny zápasy jsme vyhráli a jen jeden jediný prohráli a to až v tie-breaku. Kluci jste sice stříbrní, ale pro nás pro všechny jste NAŠI ZLATÍ KLUCI!!! Víme, že jste ze sebe vydali maximum a byli jste jako team skvělí. Děkujeme moc!!!

Také jsme v teamu obdrželi jedno individuální ocenění, když byl již podruhé v sezóně vyhlášen nejlépe přijímajícím hráčem Jirka Roubal – gratulace.

Děkujeme i našim fanouškům, kteří podporovali kluky všechny tři dny – i Vy jste byli skvělí a neúnavní a hodně jste klukům pomohli!