ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Na Andrlově Chlumu byl otevřen nově vybudovaný areál pro orientační běh, vybudovaný Klubem orientačního běhu v Ústí nad Orlicí. V okolních lesích bylo na ploše přibližně 3 km2 nainstalováno 20 pevných kontrol. Trať byla otevřena závodem určeným zkušeným běžcům i široké veřejnosti.

Premiérového měření sil se zúčastnilo celkem 68 závodníků. Na start se postavili běžci domácí i přespolní, například z České Třebové, Žamberka, Chocně či Dobrušky. Účastníci byli rozděleni do 6 závodních kategorií. Nejmladší účastníci soutěže museli k regulérnímu absolvování závodu na dvoukilometrové trati vyhledat 5 kontrol. Dospělí zdolávali sedmikilometrovou vzdálenost a v cíli museli prokázat vyhledání 20 kontrolních stanovišť.

V elitních kategoriích doběhla mezi ženami na třetím místě Anna Záveská z KOB Dobruška, druhou příčku obsadila Markéta Vandasová z OB Vamberk a první pozici si vyběhala Simona Chládková z Lokomotivy Pardubice. Mezi muži získal bronz Jan Sháněl z KOB Choceň, stříbro Tomáš Leštínský z KOB Dobruška. Stejný oddíl reprezentoval zlatý Jan Fátor.