ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Na třech tatami se v tělocvičně Střední školy uměleckoprůmyslové rozběhl boj o nejlepší karatisty v žákovských, dorosteneckých, juniorských a dospělých kategoriích. Na programu byly duely ve dvou disciplínách. Tou úvodní byla soutěž pod názvem kata. V tomto odvětví karate nejde o vzájemný souboj závodníků, ale technické provedení.

Rozhoduje dynamika, rychlost a přesnost provedených cviků. Prvky obsažené ve cvičení kata mohou bojovníci uplatnit ve druhé disciplíně, kterou je kumite neboli souboj, v němž vítězí ten, kdo na základě dosažených úderů získá více bodů. Celkově se obou soutěží zúčastnilo 33 oddílů, které do bojů vyslaly 253 závodníků. 13. ročník se i přes termínovou kolizi s Národním pohárem mohl pochlubit téměř stejnou účastí jako v loňském rekordním roce.

Mezi přihlášenými se objevilo také 22 závodníků z domácího oddílu. Největší počet z připravených pohárů získal oddíl KCK Letohrad. Druhé místo obsadil Spartak Hradec Králové a dělené třetí místo připadlo klubům KK Lichnice a SK Karate Ústí nad Orlicí. Domácí oddíl vybojoval 13 pódiových umístění.