ÚSTÍ NAD ORLICÍ – První disciplínou závodu “Ústecký triatlon”, kterého se zúčastnilo 53 dospělých a 20 dětí, bylo plavání. To se odehrálo v areálu orlickoústeckého aquaparku, kde měli soutěžící za úkol uplavat 500 metrů. Dětem byla vzdálenost upravena.

Druhou disciplínou, od které byli nejmladší závodníci osvobozeni, byla cyklistika na 15 kilometrů. Po dojezdu bylo k řádnému dokončení závodu nutné uběhnout 6 kilometrů.

Vítězem se stal Jakub Procházka. Ten dosáhl celkového času 53 minuty a 12 sekund. Za vyslancem Fort SMC Ústí nad Orlicí se umístili oddílový kolega Jan Skotálek a Antonín Hurych z Litomyšle. Z města na písmeno L pochází také nejrychlejší žena.

Letohradská Klára Moravcová finišovala s časem 1 hodina a 50 sekund. Na stupních vítězů stanuly i druhá Jaroslava Hurychová z Litomyšle a třetí Tereza Mikysková z oddílu SKI TRI Jablonné.