ORLICKOÚSTECKO – Zatímco mnohým sportovcům s pozvolným příchodem jara začala druhá část sezóny, jiní mohou bilancovat.

S koncem zimy nastal čas na rozpuštění ledových ploch. Předcházelo tomu však vyvrcholení několika soutěží. Computer Shop Cup skončil v Ústí nad Orlicí vítězstvím Krajánků, kteří předčili Skala team.

Českotřebovskou hokejovou ligu vyhrál potřetí v řadě Proplast Ústí nad Orlicí, když ve finále porazil Krajánky.

V krajské lize obhájili Kohouti Česká Třebová bronzové medaile po drtivém vítězství 15:2 v souboji s Litomyšlí.

Na předních příčkách, konkrétně na druhém místě, zakončily soutěžní ročník 2015/2016 druholigové volejbalistky Sokola Česká Třebová. Těsně pod vrcholem skončili v první lize junioři Sokola Česká Třebová II. Áčko tohoto oddílu zakončilo sezónu na chvostu druhé ligy a B-tým byl předposlední v krajském přeboru. Ve stejné soutěži obsadil kerhartický Sokol páté místo. Na třetí příčku ze druhé klesl v závěru sezóny celek z Lanškrouna.

V posledním kole Oblastního přeboru mužů budou o nadcházejícím víkendu hájit druhé místo v tabulce českotřebovští basketbalisté.

Dvě utkání zbývají dohrát prvoligovým kuželkářkám. Zatím jsou na osmém místě. Jejich kolegové jsou ve druhé lize druzí.