ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Letošní ročník fotbalového “Memoriálu Václava Ježka” se hrál na stadionech v Pardubickém kraji. Jeden ze zápasů turnaje hráčů do 18 let hostilo hřiště v Ústí nad Orlicí, kde mohli diváci vidět souboj Ukrajiny s Maďarskem, tedy derby dvou sousedících států. V akci se představili následovníci Casillase, Podolskiho, Rosického či Čecha. Ve stopách těchto hráčů se možná vydá autor branky ze čtvrté minuty duelu Dávid Kovács. Náskok Maďarů navýšil v 17. minutě Filip Dragóner. Po dvaadvaceti minutách hry dokázali Ukrajinci snížit na 2:1 přesnou hlavičkou Nazariye Rusyna. Přestože oba celky měly další šance, do konce prvního dějství se již skóre nezměnilo. Druhý poločas zahájili lépe Ukrajinci. V 53. minutě se za svou aktivitu dočkali odměny, Akhmed Alibekov vyrovnal na 2:2. Tento stav byl platný i po uplynutí devadesáti minut zápasu. 22. ročník “Memoriálu Václava Ježka” vyhráli reprezentanti České republiky. Gratulujeme!