ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Atletický stadion v Ústí nad Orlicí byl dějištěm dalších atletických závodů. Nejprve 11. Memoriálu Jána Kováče na 800 metrů a následně 20. Memoriálu Václava Čevony na 3000 metrů.

Poměřit své síly přijely do Ústí nad Orlicí desítky závodníků z celé republiky. V rámci 11. ročníku Memoriálu Jána Kováče na 800 m se na trať vydalo osm mužů. První do cíle doběhl Lukáš Symerský z oddílu SSK Vítkovice v čase 1:52:98. Na osmi set metrovou distanci se vydaly pouze dvě ženy. První z nich doběhla domácí Eliška Kalousová z Jiskry Ústí nad Orlicí s časem  2:18.81.

Jubilejního 20. ročník Memoriálu Václava Čevony na 3000 m se zúčastnilo čtyřicet čtyři mužů. Nejrychlejším z nich byl Jan Kohut z Elite Sport Blansko, čas 8:5118 mu zajistil vítězství. Mezi sedmnácti ženami dominovala Hana Trojanová reprezentující SK Nové Město nad Metují s časem 10:52:87.

Zaběhnout ještě lepší časy, než ty v Ústí nad Orlicí budou mít v letošní sezóně běžci příležitost ještě na mnoha závodech.