ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Na atletickém stadionu vzdali běžci hold dvěma svým předchůdcům. Uctít památku bývalého olympionika se v rámci “Memoriálu Václava Čevony” při závodu na 3 000 metrů rozhodlo 54 účastníků. Ve třech rozbězích byl mezi muži nejrychlejší Lukáš Kourek z Nového Města na Moravě, který 3 kilometry zdolal za 8 minut a 31 sekund. Druhé a třetí místo obsadili Dominik Kubec a Jan Janů z Hvězdy SKP Pardubice. Ženskou část závodu ovládla Michaela Stránská, jejíž výkon měl hodnotu 10 minut a 5 vteřin. Druhá skončila sestra vítězky a oddílová kolegyně z Iscarexu Česká Třebová Adéla Stránská. Trojici nejrychlejších uzavřela Hana Homolková z Nového Města na Moravě. V rámci “Memoriálu Jána Kováče” zdolal osmistovku za 1 minutu a 54 sekund Petr Vitner z Nového Města na Moravě. Za stejný klub závodí i druhý Jiří Šacl. Bronzovou pozici si vyběhal Vojtěch Mlynář z Jiskry Ústí nad Orlicí. Lada Vondrová z Atletiky Polička uběhla 800 metrů za 2 minuty a 25 vteřin. Za ní se umístily Eliška Kalousová z Jiskry Ústí nad Orlicí a Kristina Jánská ze Sportovního klubu Nové Město nad Metují.