ČESKÁ TŘEBOVÁ – V závěrečném utkání letošního roku vyzráli českotřebovští Kohouti na čínský celek China Golden Dragon, který se dlouhodobě připravuje na Kladně a hraje druhou českou ligu. Vánoční hokejový zápas měl skvělou kulisu, přišlo na něj 857 diváků!!

Česká Třebová – China Golden Dragon 7:3 (2:2, 3:0, 2:1)

Branky: 10. T. Prachař (Korhoň), 16. Křečan (Filip, Plášek), 22. Holík (Korhoň), 23. Veverka (Hemský), 36. Filip (Plášek, Křečan), 46. Korhoň (T. Prachař, Král), 52. Křečan (Filip, Plášek) – 7. Zheng Mingju (Chu Songze), 19. Yao Lei (Wang Yihan), 58. Guan Yl Tian).

Rozhodčí: Bernart – Bohuněk, Gregar. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváků: 857. Nejlepší hráči: Křečan, Korhoň, T. Prachař – Wang Han, Zich, Xiang Yudong.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Žouželka, Jemelka, Pažourek, Velinský, Daněk, Hrubý – Plášek, Filip, Křečan – Král, T. Prachař, Korhoň – Hemský, Fúzik, Veverka – Šejba, Pirkl, Částek.

China Golden Dragon: Wang Han (54. Han Pengfei) – Zich Adam, Han Yuhang, Jin Zhiao, Si Hanwen, Song Tianren, Chang Jiuyuan, Wang Chuxiong – Xiang Xudong, Chu Songze, Zheng Mingju – Zhou Jinhao, Li Hang, Ma Xiaoyu – Wang Yulong, Yao Lei, Guan Yl Tian – Zhang Wenginghuai.

Hosté se dostali do vedení v čase 6:06, když vyloučení Veverky (podražení) potrestal přesnou střelou Zheng Mingju – 0:1. V polovině první třetiny bylo vyrovnáno. Kohouti se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Korhoň skvěle přihrál rozjetému Prachařovi, který v čase 9:32 s přehledem vyrovnal – 1:1.

Ještě v probíhající desáté minutě se domácí dostali do dalších dvou střeleckých příležitostí, nejprve mířil vedle Pirkl, vzápětí Šejbův pokus vyrážel brankář Wang Han. Potom se prosadil první českotřebovský útok, Filip s Pláškem vypracovali střeleckou příležitost pro Křečana, který v čase 15:58 poslal Kohouty do vedení – 2:1. Domácí mohli své vedení navýšit, vyloženou šanci neproměnil Král, po kterém se neprosadil ani Velínský. Závěr první třetiny patřil překvapivě čínskému celku. O vyrovnání se prudkou střelou do levého horního růžku českotřebovské branky postaral v čase 18:04 obránce Yao Lei – 2:2.

Do dvougólového vedení se hokejisté České Třebové dostali v úvodu druhé třetiny. V čase 21:09, po přesné Korhonově přihrávce, pálil jako z děla a přesně Holík – 3:2. Krátce na to se prosadil také třetí útok Kohoutů, Fúzikovu přihrávku od zadního mantinelu „přetavil“ v čase 22:44 v další gól Veverka – 4:2.

Kohouti v této fázi střetnutí dominovali, ale další gólové šance neproměňovali. Ve 25. minutě zlikvidoval brankář Wang Han nájezd Hemského, během dalších dvou minut se vytáhl při střelách Fúzika a Korhoně. Jednu z mála nadějných příležitostí vyřešil ve 33. Minutě gólman Nimerrichter, který kryl střelecký pokus Han Yuhanga.

Obětavě hrajícího soupeře „rozleptal“ až ve 36. minutě první útok Kohoutů, na konci rychlé kombinace Pláška s Křečanem byl včera 48letý útočník Filip – 5:2. Závěr druhého dějství patřil Korhoňovi a především brankáři Wang Hanovi, který zneškodnil oba střelecké pokusy zkušeného českotřebovského útočníka.

Na začátku závěrečné třetiny se čínskou obranou protáhl Holík, zblízka přestřelil. Hosté ožili při vyloučení Pažourka (42:40), domácí tým podržel několika zákroky brankář Nimmerrichter.

Nadšení diváci se dočkali ještě dvou gólů v síti soupeře.  V čase 45:02 se trefil do černého Korhoň – 6:2. Nešťastně skončil zápas pro Šejbu, kterého odražený puk zasáhl v čase 51:12 do obličeje a útočník Kohoutů (a asistent trenéra čínského týmu) utkání kvůli tržné ráně v obličeji nedohrál.

Za zmínku stály ještě tři momenty. Ťukes první útočné formace završil v čase 51:30 Křečan – 7:2. Kvůli zranění zápas nedohrál ani brankář Wang Han. Poslední slovo měli hosté, v čase 57:59 uzavřel střelecký účet Guyan Yl Tian – 7:3.

Přídavkem pro diváky byly samostatné nájezdy, které Kohouti vyhráli 2:1. Na jejich straně se trefili Plášek s T. Prachařem, za soupeře skóroval pouze Xiang Xudong.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Každé vítězství potěší, ale tentokrát mi v první řadě udělala radost divácká kulisa. Druhý svátek vánoční hokeji neublížil, naopak. Na zápas s čínským týmem přišlo téměř devět stovek diváků, to mluví za všechny další komentáře. Děkujeme.“

Příští zápas – neděle 5. ledna 2020: Česká Třebová – Moravská Třebová (17.00).