ČESKÁ TŘEBOVÁ – Sedmé vítězství Kohoutů v řadě „přišlo na svět“ až v závěrečných osmi minutách jejich těžkého souboje s týmem Chrudimi. Českotřebovský dres ve středu poprvé oblékl zkušený útočník Karel Plášek.

Do první gólové šance se dostal v 5. minutě českotřebovský útočník Vaňo, z nějakých šesti metrů však vysoko přestřelil. O čtyři minuty později předvedli hosté rychlý protiútok, po kterém domácí brankář Nimmerrichter zmařil příležitost Korečka.

Kohouti promarnili dvě přesilové hry, gól nedokázali vstřelit při hře čtyři na tři (34 vteřin) a dokonce ani při pokračují přesilovce pět na tři (21 vteřin). Trest přišel ve 13. minutě, kdy vyloučení Křečana potrestal pohotový Plch – 0:1. Domácí hokejisté v závěru první třetiny přidali a dočkali se vyrovnání. Nejprve předvedl krásnou individuální akci Plášek, který se protáhl mezi dvěma chrudimskými obránci, v rozhodujícím okamžiku mu však puk sklouzl po čepeli. Autorem vyrovnávací branky byl v čase 19:15 Křečan, který krátce po vhazování a Holíkově přihrávce rychle a přesně vystřelil a zaskočil gólmana Cvrčka – 1:1.

Začátek druhé třetiny? Další nevyužité přesilové hry Kohoutů, kteří hráli dlouho a neúspěšně ve čtyřech proti třem (1:25 min.) a krátce (30 vteřin) v pěti proti třem. Historie se o chvíli později opakovala. Jako blesk projel mezi třemi domácími hráči Karásek a v čase 26:53 zavěsil puk pod horní tyčku – 1:2.

Chrudimských bruslařů byl chvílemi plný led, jednu z jejich dalších gólových příležitostí likvidoval ve 29. minutě velmi dobře chytající Nimmerrichter. Hosté dominovali, ve 31. minutě lapil Nimmerrichter šanci Urbana.

Do závěrečné třetiny vstoupili Kohouti mnohem aktivněji. Hned ve 41. minutě se do šance probojoval Plášek, štěstí stálo na straně chrudimského gólmana Cvrčka. Po dalším útočném výpadu se do gólové pozice probil Korhoň, kterého fauloval Urban (sekání). Rozhodčí Vrba nařídil trestné střílení, které však Korhoň neproměnil.

K vyrovnání pomohlo Kohoutům vyloučení Haltucha (vysoká hůl). V závěru přesilové hry rozehrál akci T. Prachař, po perfektní Korhonově přihrávce pálil z voleje v čase 48:01 přesně Vaňo – 2:2. Důležitý okamžik nastal v 52. minutě, kdy další Karáskův nájezd a šanci zmařil brankář Nimmerrichter.

Kohouty tento moment nastartoval k šokujícímu obratu, během kterého vstřelili za minutu a půl tři góly!!

V čase 53:17 se domácí poprvé dostali do vedení, po spolupráci s Krále a T. Prachaře se trefil Korhoň – 3:2. V čase 53:36 byl vyloučen David Cvrček (podražení), dvoubrankový náskok zajistil v čase 54:06 tvrdou ranou od modré obránce Holík – 4:2. A do třetice všeho dobrého. Po pravém křídle zasprintoval Fúzik, přesnou přihrávkou našel najíždějícího Hemského, který v čase 54:45 přidal další gól – 5:2.

V závěru se na ledě zajiskřilo, domácí se bránili ve třech proti pěti, při šanci Kišše se znovu vyznamenal gólman Nimmerrichter.

Česká Třebová – Chrudim 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

Branky: 20. Křečan (Holík, Filip), 49. Vaňo (Korhoň, T. Prachař), 54. Korhoň (T. Prachař, Král), 55. Holík (Filip, Plášek), 55. Hemský (Fúzik) – 13. Plch (Kišš), 27. Karásek.

Rozhodčí:  Vrba – Pilný, Švejda. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. Diváků: 409.Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Holík – Karásek.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Žouželka, Pažourek, Král, Jemelka, Velinský, Daněk, Hrubý – Plášek, Filip, Křečan – Vaňo, T. Prachař, Korhoň – Hemský, Fúzik, Veverka – Pirkl.

Chrudim: Dominik Cvrček – Felcman, Machač, Kalous, Burkoň, Urban – Kišš, J. Polák, Plch – O. Polák, Hatuch, Karásek – Koreček, Novák, Kišš – David Cvrček, Štěpánek, Novotný.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Řekl bych, že nejen fotbal, ale ani hokej nemá logiku. Chrudim byla většinu času lepším mužstvem, přesto nebodovala. Soupeř měl výborný pohyb, díky rychlosti a důrazu vyhrával většinu osobních soubojů. V rozhodujících okamžicích jsme dokázali využít dvě přesilové hry, mužstvo podržel brankář Nimmerrichter.“

Příští zápas – neděle 15. prosince: Chotěboř – Česká Třebová (17.00).