CHOTĚBOŘ / ČESKÁ TŘEBOVÁ – Díky skvělému obratu ve třetí třetině vyhráli hokejisté České Třebové osmý zápas v řadě za sebou, v závěrečném letošním mistrovském utkání se radovali v Chotěboři.

Hosté se bleskově dostali do vedení. První gólovou šanci spálil ve 25. vteřině hry Plášek, akce hostujícího mužstva pokračovala a ve 37. vteřině otevřel skóre Filip – 0:1. Domácí vyrovnali po špatném střídání Kohoutů, oba obránci odjeli na střídačku a domácí útočník Adam měl od poloviny kluziště volnou cestu až k brankáři Nimmerrichterovi, kterého v čase 3:45 překonal střelou pod horní tyčku – 1:1.

Reakce Kohoutů byla okamžitá. Korhoňovu ránu gólman Kulich vyrazil, Korhoň poslal puk před jeho branku, kde se v čase 4:03 pohotovou tečí prosadil T. Prachař – 1:2. Hosté hráli vzápětí první přesilovou hru, Hemský střílel vedle domácí branky, Veverka pálil do brankáře Kulicha.

Domácím se podobná příležitost naskytla po vyloučeních Fúzika s Holíkem, jejich spoluhráči se naštěstí ubránili. Skóre se znovu měnilo až v závěru první třetiny. V čase 18:43 za faul v útočném pásmu vyloučen Křečan. Kohouti odolávali přesně 70 vteřin, na brankovišti přetlačil obránce Velinského urostlý útočník Svoboda a bylo vyrovnáno – 2:2. Do konce první třetiny chybělo pouhých sedm vteřin…

Také v úvodu druhé dvacetiminutovky byli aktivnější Kohouti, hned při prvním střídání zaměstnali domácího brankáře Křečan s Pláškem. Další aktivitu hostujícího týmu brzdila další vyloučení (Poul, Holík). V polovině zápasu poslal Korhoň do šance T. Prachaře, který v gólové pozici přestřelil.

V čase 30:46 byl vyloučen domácí obránce Mendl (hrubost) a stalo se, co čekal málokdo. Hosté v přesilovce propadli, do volného prostoru si najel obránce Kříž a v čase 31:48 s přehledem skóroval – 3:2. Zaskočení Kohouti se nepoučili. V pokračující přesilové hře nic nepředvedli, po návratu vyloučeného Mendla propadli ve vlastním obranném pásmu, což v čase 32:58 přesnou střelou potrestal obránce Suchý – 4:2.

Závěr druhé třetiny patřil T. Prachařovi. Ten nejprve zužitkoval výbornou přihrávku Hemského a v čase 35:51 vrátil Kohouty do hry – 4:3. Ve 40. minutě projel domácí obranou jako nůž máslem, vystřelil a brankář Kulich jeho ránu zázračně vyrazil.

Do závěrečné třetiny nastoupili Kohouti s pozměněnými útoky. Do hry již nezasáhl silně nachlazený Fúzik, Hemský se posunul do první formace, Král se z obrany posunul do druhého útoku a Křečan hrál ve třetím.

V čase 42:59 byl po zbytečném faulu (hrubost) před domácí brankou vyloučen Král, těsně před jeho návratem přihrál T. Prachař do úniku Korhoňovi, který ve vlastním oslabení střelou mezi nohy domácího brankáře v čase 44:54 vyrovnal – 4:4.

Kohouti ovládli hru i celý zápas. V 55. minutě neproměnil další gólovou příležitost Hemský. V čase 56:21 strhl vedení na stranu hostující celku Korhoň – 4:5 a střídačka Chotěboře si vybrala oddechový čas. Když za pouhých 24 vteřin přidal šestou branku Hemský – 4:6, bylo rozhodnuto.

Chotěboř – Česká Třebová 4:6 (2:2, 2:1, 0:3)

Branky: 4. Adam (Dvořák), 20. Svoboda (Suchý, Kadleček), 32. Kříž, 33. Suchý (Mendl, Kadleček) – 1. Filip (Plášek, Holík), 5. T. Prachař (Korhoň), 36. T. Prachař (Hemský, Korhoň), 45. Korhoň (T. Prachař), 57. Korhoň (T. Prachař, Hemský), 57. Hemský (Holík, Filip).

Rozhodčí:  Rulíček – Voltner, Pilný. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Oslabení: 1:1.Diváků: 220. Nejlepší hráči: Dvořák, Suchý – T. Prachař, Korhoň, Hemský.

Chotěboř: Kulich – Kříž, Jaroslav Ludvík, Suchý, Jaroš, Mendl, Jakub Ludvík, Musílek – Jelínek, Svoboda, Dvořák – Adam, Vlček, Kadleček – Činčila, Vantuch, Březina.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Žouželka, Poul, Král, Jemelka, Velinský, Daněk, Hrubý – Plášek, Filip, Křečan – Vaňo, T. Prachař, Korhoň – Hemský, Fúzik, Veverka – Pirkl.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Po slibném začátku jsme se téměř dvě třetiny trápili. Velmi dobře hrající soupeř vedl o dvě branky a byl na koni, naše mužstvo prokázalo herní kvalitu a charakter. Jsem rád, že hráči zápas otočili a udělali radost skvělým fanouškům, kteří je přijeli do Chotěboře povzbuzovat. Hezké Vánoce všem.“

Příští zápas – neděle 5. ledna 2020: Česká Třebová – Moravská Třebová (17.00).