ČESKÁ TŘEBOVÁ – Páté kolo bylo odehráno v Krajské hokejové lize. Kohouti z České Třebové poměřili síly s mužstvem z Pardubic. V minulé sezóně vyplenila Závodní hokejová stadion Na Skalce při všech svých návštěvách. Po dvou třetinách se zdálo, že se historie bude opakovat.

Třetí třetina mezi Kohouty v bělomodré kombinaci a Závodní hokejovou v černém byla zahájena za stavu 3:4. Všech 382 diváků vidělo úvodní tlak domácích, který vyvrcholil ve 47. minutě brankou Petra Vlčka s asistencí Hemského. Pro oba hráče byl souboj s pardubickým celkem prestižní. Kohouti se vyrovnáním vrátili do utkání. 48. minuta však přinesla smolný gól, brankáři Kaplanovi proklouzl puk do sítě. Inkasovaná branka, která byla připsána Otakaru Janeckému, ale domácí nezlomila.

V další přesilovce dotlačil Bořek Jetmar kotouč do sítě po asistenci Kopečného. V 53. minutě šli Kohouti do vedení. Po Vlčkově pokusu si na dorážku počíhal Marek Hemský. Dvě minuty před koncem utkání Závodka vyrovnala na 6:6. Prosadil se Martin Šindler, asistoval Palaščák. Duel tak dospěl do prodloužení. V něm i přes několik šancí branka nepadla. Rozhodnutí proto muselo padnout až při nájezdech. Hostující Michal Křečan proměnil. Domácí Petr Vlček brankáře neprostřelil. Kapitán Závodky Pavel Ludvík volil také střelu a slavil úspěch. Porážku domácích neodvrátil ani Robert Krejnus. Závodní hokejová Pardubice si po vítězství 6:7 po samostatných nájezdech odvezla 2 body. Domácím zůstal jeden. Další zápas sehráli Kohouti ve Světlé nad Sázavou, kde podlehli 11:2.