ČESKÁ TŘEBOVÁ – Poslední utkání na domácím ledě soutěžního ročníku 2013/2014 odehráli českotřebovští Kohouti. V prvním souboji o páté místo v „Krajské hokejové lize“ se postavili týmu HC Chrudim. Po dvou třetinách se lépe vedlo hostujícímu oddílu. Třetí třetina byla zahájena za průběžného stavu 2:8.

Domácí se snažili zkorigovat výsledek, v tom jim však nemohlo pomoci několik absentujících hráčů, včetně druhého nejproduktivnějšího člena týmu Marka Hemského. Hosté vyráželi do protiútoků, ale museli se také bránit. Kohouti měli výhodu několika přesilových her. Gólem však neskončila ani početní výhoda pěti proti třem. V oslabení naopak zahrozili hosté. Kišš domácí obraně ujel, ale neskóroval. V 54. minutě, při standardním počtu hráčů na ledě, už ale další rychlý kontr využil David Holub a zvýšil na 2:9.

Domácí odpověděli bleskově na konci téže minuty. Kopečný s Provazem si připsali asistenci u branky Miroslava Váněho, jenž využil zaváhání chrudimské obrany. I přes několik střeleckých pokusů na obou stranách další branka nepadla. 317 diváků tak bylo svědkem porážky České Třebové 3:9, po třetinách 0:3, 2:5 a 1:1. V dalším utkání v Chrudimi se rozhodne, zda českotřebovští hokejisté zakončí sezónu na pátém nebo šestém místě.