ČESKÁ TŘEBOVÁ – V 8. kole krajské hokejové ligy hostili Kohouti soupeře z Litomyšle. Hráči z rodiště Bedřicha Smetany přijeli hájit 4. pozici v tabulce. Domácí byli před vzájemným duelem na osmém místě. Třetí třetina střetnutí byla zahájena za stavu 5:1 pro domácí. 274 diváků vidělo aktivní nástup celku z Litomyšle.

Na sklonku 46. minuty seděl na trestné lavici Černý a hosté udeřili střelou Patrika Finka přes klubko hráčů před brankářem Kaplanem. Po jedenapadesáti minutách hry snížil na rozdíl dvou branek kapitán hostí Ondřej Dospěl. Další početní výhodu získali modří na konci 52. minuty, kdy byl vyloučen Vlček. Tomu byl udělen čtyřminutový trest za vysokou hůl. Hosté Kohouty přikovali do jejich obranného pásma a měli několik slibných příležitostí.

Domácí se ale nakonec ubránili. V 58. minutě navíc dokázali skórovat. Bekhendem zamířil přesně Marek Provaz. Stejný hráč byl v 59. minutě zfaulován a nařízené trestné střílení s jistotou proměnil a dovršil hattrick. Jeho střelecké úspěchy rozhodly o osudu utkání. V derby slavili vítězství Kohouti z České Třebové, kteří Litomyšl přehráli po třetinách 4:1, 1:0 a 2:2 konečným výsledkem 7:3.