ČESKÁ TŘEBOVÁ / CHOTĚBOŘ – Třetí zápas, třetí vítězství. Hokejistům České Třebové se vstup do nového ročníku krajské ligy povedl na jedničku. V Chotěboři to oslabení Kohouti neměli jednoduché. Dvoubrankové vedení velmi rychle, ale trpělivou hrou soupeře ve třetí třetině přehráli a co bylo podstatné, dokázali v její průběhu vstřelit rozhodující góly…

Začátek utkání patřil Kohoutů, domácího brankáře Kulicha během prvních čtyř minut prověřili Fúzik, Poul a Pažourek. Chotěboř se osmělila až v 8. inutě, kdy šanci Činčily zlikvidoval brankář Nimmerrrichter. Po faulu útočníka Pecena získali hosté výhodu první přesilové hry, jenže zapomněli na zadní vrátka a byli rádi, když nebezpečnou střelu Svobody vyrážel pozorný Nimmerrichter.

Hosté se dostali do vedení v čase 11:18, kdy svůj brek mazácky proměnil Korhoň – 0:1. Domácí mohli vyrovnat, když na trestnou lavici usedl obránce Hrubý, pohotovou rýnu Vantucha vyrazil Nimmerrichter. V závěru první třetiny doplatil domácí celek na faul Činčily (sekání). Po čtyřiceti vteřinách, přesněji v čase 17:50, se o to postaral třetí útok Kohoutů, autorem druhé branky byl Král – 0:2.

V úvodu druhé třetiny byli současně vyloučeni Jakub Hospodka a Vaňo, o malou chvíli později byl na trestnou lavici přísně vykázán Velinský. Domácí vycítili příležitost a také ji využili, v čase 25:18 vstřelil kontaktní branku obránce Lacina – 1:2. Kohouti vypadli na pár vteřin z role a bylo zle, krátce po rozehrání se za českotřebovskou obranou vynořil volný Pecen a v čase 25:27 vyrovnal – 2:2. Ke vstřelení dvou gólů stačilo domácímu týmu pouhých deset vteřin!!

Alespoň jednobrankové vedení si Kohouti vzali zpět na začátku druhé poloviny kvalitního střetnutí. Po přesné přihrávce Filipa ujel po levém křídle výborně hrající Vaňo a bekhendovou střelou poslal puk do levého horného růžku chotěbořské branky – 2:3. Radost hostujícího mužstva měla velmi krátký život, protože v čase 31:52 vyrovnával Kraučuk – 3:3. Závěr druhého dějství patřil hokejistům České Třebové, kteří efektivně potrestali nedovolený zákrok Vantucha sekání). Na modré napřáhl kapitán Fúzik a v čase 37:23 nechytatelnou dělovkou prostřelil všechno, co mu stálo v cestě – 3:4.

Závěrečná dvacetiminutovka odstartovala šancí Vaňa, jehož šanci zmařil gólman Kulich. Jaho kouzlo odčaroval v čase 44:02 přesně střílející Korhoň – 3:5. Hosté se pak dlouhé dvě minuty úspěšně bránili ve čtyřech a vzápětí svému soupeři zasadili rozhodující úder. V čase 48:56 zvyšoval jejich náskok výborný Král – 3:6.

Chotěboř si vzápětí vzala oddechový čas, ale rozjeté Kohouty nezastavila. V 50. minutě mohl přidat další gól Velinský, jehož pohotovou střelu se štěstím vyrážel brankář Kulich. Při rychlém protiútoku Kohoutů se vytáhl Vaňo, po levém křídle zatáhl puk do obranného pásma soupeře, přihrál Holíkovi, jehož dělovka se v čase 55:31 zastavila až v síti chotěbořské branky – 3:7. Poslední slovo patřilo poraženému týmu, jehož čtvrtý gól vstřelil Dvořák – 4:7.

Chotěboř – Česká Třebová 4:7 (0:2, 3:2, 1:3)

Branky: 26. Lacina (Dvořák), 26. Pecen (Kraučuk), 32. Kraučuk, 57. Dvořák (Pecen) – 12. Korhoň (Fúzik), 18. Král (Hemský, Prachař), 31. Vaňo (Filip), 38. Fúzik (Korhoň, Prachař), 45. Korhoň (Fúzik, Holík), 49. Král (Hemský, Filip), 56. Holík (Vaňo, Filip).

Rozhodčí:  Čížek – Pošvář, Jiruška. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Zásahy brankářů: Kulich 35 – Nimmerrichter 29. Diváků: 200. Nejlepší hráči: Dvořák, Kraučuk, Pecen – Vaňo, Korhoň, Filip, Král.

Chotěboř: Kulich – Lacina, Jaroslav Ludvík, Kříž, Suchý, Jakub Ludvík, Pavlas, Jaroš – Dvořák, Vlček, Mašek – Kraučuk, Svoboda, Pecen – Jan Hospodka, Vantuch, Činčila – Jelínek, Březina, Jakub Hospodka.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Hrubý, Jemelka, Velinský, Poul, Žouželka – Vaňo, Filip, Pažourek – Fúzik, Pažourek, Korhoň –  Král, Prachař, Hemský.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Martin Filip, útočník Kohoutů:
„Vydřené vítězství. Soupeř hrál to, co jsme od něj očekávali, má v kádru řadu šikovných hokejistů. I když jsme nebyli kompletní, předvedli jsme velmi dobrý a disciplinovaný výkon. Zkušenostmi a herní kvalitou jsme v závěrečné třetině měli navrch. Děkujeme skvělý fanouškům, kteří nás přijeli do Chotěboře povzbudit.“

Příští zápas – středa 9. října: ČESKÁ TŘEBOVÁ – MORAVSKÁ TŘEBOVÁ (18.30).