CHRUDIM / ČESKÁ TŘEBOVÁ – Hokejisté České Třebové dokázali ve třetím finálovém střetnutí „vyloupit“ chrudimský zimní stadion, po výborném výkonu vyhráli jednoznačně 7:3 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Čtvrtý finálový duel se bude hrát ve středu 20. března v České Třebové a je téměř jisté, že bude vyprodáno…

Českotřebovský brankář Nimmerrichter si první zásah připsal již v 55. Vteřině, kdy jej prověřil domácí kapitán Novák. V čase 1:21 byl vyloučen útočník Fúzik, kterého v čase 2:49 následoval na trestnou lavici chrudimský Dobiáš. Půl minuty se hrálo ve čtyřech, během přesilovky pět na čtyři (88 vteřin) Kohouti hodně kombinovali, ale ani jednou nevystřelili.

Kohouti se dostali do vedení v čase 5:40, kdy se po Filipově přihrávce z otočky přesně trefil Křečan – 0:1. Vzápětí byl poprvé v utkání vyloučen domácí obránce Klement (napadení), hosté soupeře uzamkli v jeho obranném pásmu, Dvořák, Šejba a poté i Poul mířili vedle chrudimské branky. V polovině první třetiny stříleli pohotově Šimončič a poté také Křečan, domácí brankář Cvrček jejich střely pochytal.

V čase 11:43 byl vyloučen Veverka, domácí přidali, střeleckou příležitost Karáska zlikvidoval brankář Nimmerrichter.  Za necelé tři minuty se chrudimskou obranou protáhl Hemský, předložil puk Veverkovi, který mířil přesně – 0:2. V závěru první třetiny (18:50) dostal dvě trestné minuty Fúzik, hostující tým se ubránil.

Totéž platilo na začátku druhé třetiny, kdy se Kohouti úspěšně bránili dalších 50 vteřin. Pro další vývoj zápasu bylo důležité, že ubránili další přesilové hry soupeře. V čase 22:32 byl vyloučen obránce Pražák, po jeho návratu musel v čase 24:39 na trestnou lavici Šejba. Ve druhém případě Chrudim přesilovou hru využila, v čase 25:33 zblízka skóroval Plch – 1:2.

Další klíčový moment přišel v čase 27:00, po přesném pasu Hemského se do samostatného nájezdu dostal Veverka a přesnou střelou pod horní tyčku rozjásal českotřebovské fanoušky – 1:3. O pouhých deset vteřin později našel Krejza skvělou přihrávkou Prachaře, jeho ránu kryl gólman Cvrček. V polovině zápasu fauloval Haltuch (nedovolené bránění), pohotovým střelám Škvora, Krále a Jemelky chyběla větší přesnost.

V čase 34:08 domácí Jan Polák atakoval gólmana Nimmerrichtera, srazil mu helmu s maskou a byl vyloučen. Kohouti soupeře sevřeli do kleští, ale chybělo ji více štěstí, obránce Poul trefil horní tyčku chrudimské branky. V čase 37:51 byli současně vyloučeni Klement s Křečanem, při hře ve čtyřech orazítkoval tyčku českotřebovský obránce Daněk. Výborně hrající Kohouti se přesto ve druhém dějství ještě jednou radovali. Při signalizované výhodě totiž v čase 39:09 skóroval obránce Škvor – 1:4.

Stejným způsobem vstoupili hokejisté České Třebové do závěrečné třetiny a radovali se popáté.  Po střele Poula se červenal brankář Cvrček, který si lehkou střelu hostujícího obránce nešťastně srazil do vlastní branky. Stalo se v čase 40:13 a domácí prohrávali o čtyři góly – 1:5. Vzápětí se do branky Chrudimi postavil náhradník Chalupa.

Ten poprvé kapituloval v čase 49:49, kdy jej z uctivé vzdálenosti tvrdou střelou překonal Hemský – 1:6. Kohouti na ledě dominovali, další šance měli Křečan s Hemským. Domácí se prosadili až po špatné rozehrávce hostujících obránců, v čase 55:22 snížil Jiří Polák – 2:6.

Na bleskovou odpověď potřebovali Kohouti jednu minutu, po přesné přihrávce Prachaře totiž v čase 56:28 zblízka skóroval Král – 2:7. O poslední změnu skóre se postarali domácí hokejisté, v čase 57:22 dal výsledku konečnou podobu Štěpánek – 3:7.

Chrudim – Česká Třebová 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)

Branky: 26. Plch (Klement, Kišš), 56. Jiří Polák, 58. Štěpánek (Jan Polák, Burkoň) – 6. Křečan (Filip, Hemský), 15. Veverka (Hemský), 27. Veverka (Hemský, Daněk), 40. Škvor (Krejza, Prachař), 41. Poul (Filip, Hemský), 50. Hemský (Škvor, Poul), 57. Král (Prachař).

Rozhodčí: Kratochvíl, Čížek – Havel, Schaffer. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:0.Diváků: 1 278. Zásahy brankářů: 36:26. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Poul, Veverka, Hemský, Filip. Stav série: 1:2.

Chrudim: Dominik Cvrček (41. Chalupa) – Burkoň, Kalous, Klement, Seidler, Novotný, Budínský, Pilař, Machač – Haltuch, Ondřej Polák, Karásek – Dobiáš, Novák, Plch – Koreček, Jan Polák, Kišš – Štěpánek, Jiří Polák, David Cvrček.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Poul, Škvor, Jemelka, Daněk, Žouželka, Pražák –  Křečan, Filip, Hemský – Dvořák, Fúzik, Šejba – Král, Prachař, Krejza – Šimončič, Veverka, Velinský.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Hru soupeře jsme ve finálové sérii postupně přečetli a dobře se na ni připravili. Ve třetím vzájemném duelu jsme byli efektivnější i více hokejoví, k tomu jsme přidali obrovskou bojovnost.  Teď se musíme důkladně připravit na čtvrtý zápas.“

Příští zápas – středa 20. března: ČESKÁ TŘEBOVÁ – Chrudim (18.30).