CHOCEŇ – Kohouti zabrali za minutu dvanáct. V předposledním utkání první části soutěže dokázali vyhrát nejtěsnějším rozdílem na ledě choceňského Spartaku. Zajistili si tak účast mezi prvními šesti týmy a současně přímý postup do play off.
Choceň – Česká Třebová 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)

Branky: 16. P. Prachař (Černý), 20. L. Pilař (P. Prachař), 23. Knytl (Lichtág, M. Pilař), 35. Černý (P. Prachař) – 1. Fúzik (Filip), 2. Veverka (Hemský), 18. Štefka (Veverka, Hemský), 30. Král (Krejza, T. Prachař), 44. Štefka (Hemský).

Rozhodčí: Kolář – Louda, Zemánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváků: 423. Nejlepší hráči: P. Prachař, L. Pilař, Černý – Štefka, Veverka, Hemský.

Choceň: Zelený – Kousalík, Jankovský, Novák, Březka, Voříšek – P. Prachař, Černý, L. PiIař – Lichtág, Knytl, M. Pilař – Svatoš, Nečas.

Česká Třebová: Sajdl – Jemelka, Šejba, Žouželka, Pražák, Verner, Šimončič – Křečan, Filip, Fúzik – Krejza, T. Prachař, Král – Štefka, Veverka, Hemský – Schejbal, Velínský, Dvořák.

Diváci, kteří přišli na derby o dvě minuty později, neviděli dvě branky. Krátce po zahájení hry posunul Filip puk doprava Fúzikovi, který v 11. vteřině (!) otevřel skóre – 0:1. Choceňský tým pokračoval v dřímotě a v 80. vteřině hry inkasoval podruhé, tentokrát z hole Veverky – 0:2.

Domácí se do první gólové příležitosti dostali v 6. minutě, po průniku a střele P. Prachaře se vyznamenal brankář Sajdl. V závěrečných čtyřech minutách první třetiny padly tři branky. Nejprve zaúřadovala dvojice P. Prachař – L. Pilař, která v čase 15:59 snížila na rozdíl jednoho gólu – 1:2. Za Kohouty odpověděla rychle a účinně třetí útočná formace, po spolupráci s Hemským a Veverkou mířil v čase 17:28 do černého Štefka – 1:3. Kohouti vedli o dvě branky přesně dvě minuty. Po přesné přihrávce P. Prachaře se do gólové šance protáhl a v čase 19:29 přesně zakončil L. Pilař – 2:3.

Začátek druhé třetiny hostům nevyšel. V útočném pásmu fauloval Fúzik (držení hole), v závěru se o využití přesilové hry postaral Knytl – 3:3. Kohouti v dalších minutách hry přidali na rychlosti a důrazu, jenže neproměnili slibné šance. Ve 26. minutě si výborně najel do gólové šance Šejba, ale přestřelil. O tři minuty později poslal Fúzik do další šance Filipa, jehož příležitost zmařil výborným zákrokem gólman Zelený.

Hosté se znovu dostali do vedení v polovině střetnutí, kdy v útočném pásmu zaúřadovala exchoceňská trojice v barvách Kohoutů, čtvrtou branku z pochopitelných důvodů nijak neoslavoval Král – 3:4. Netrvalo dlouho a bojovný soupeř znovu prokázal vysoké hokejové kvality.  Ve 35. minutě se v roli excelentního nahrávače představil 37letý P. Prachař, autorem vyrovnávací branky byl jeho 18letý spoluhráč Černý – 4:4. Závěr druhé části zápasu patřil Kohoutům, kteří měli i smůlu. Po ráně Jemelky zazvonila pravá tyčka domácí branky, vzápětí spálil stoprocentní šanci Fúzik.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili lépe Kohouti. Ve 44. minutě ujel po levém křídle Štefka a křížnou střelou překvapil brankáře Zeleného – 4:5. Hosté mohli jí do trháku po vyloučení choceňského obránce Březky, v závěru přesilové hry neproměnil dvě gólové šance Křečan. Kohoutům začalo být pořádné horko v čase 52:00, kdy byl vyloučen Veverka. Domácí rychlými přihrávkami rozebrali českotřebovskou obranu, výborně hrající P: Prachař trefil naštěstí levou tyčku!

V 57. minutě si na dlouhou a vysokou přihrávku počkal Hemský, dostal se až před gólmana Zeleného, který jeho blafák zneškodnil. V čase 58:52 si domácí vybrali oddechový čas, vzápětí začali hrát bez brankáře. Nejprve minul opuštěnou choceňskou branku Jemelka, o malý okamžik později se netrefil T. Prachař, v nejlepší střelecké pozici neskóroval ani Fúzik. V čase 59:48 vzali oddechový čas Kohouti, kteří jednobrankové vedení uhájili.

HLAS PO UTKÁNÍ:
Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Citelně nám chyběli obránci Škvor s Daňkem. Rychlé dvoubrankové vedení nám spíše uškodilo, nakonec jsme vydřeli těsné vítězství a postup mezi nejlepších šest mužstev. Klobouk dolů před výkonem soupeře.“

Příští zápas – neděle 2. prosince: Česká Třebová – Světlá nad Sázavou (17.00).