ČESKÁ TŘEBOVÁ – Poprvé v semifinálové sérii se českotřebovští Kohouti představili na domácím ledě. Hostím z Chrudimi nevyšla úvodní část hry, zato ve 2. třetině dominovali a brankou Radima Zrůsta na 3:4 se dokázali vrátit do utkání. Ve třetí třetině se domácí ujali dvougólového vedení po střele Petra Jandy, jemuž asistoval Fousek. Přestože hosté protestovali, rozhodčí trefu centra Kohoutů uznal. „Pokud rozhodčí uznal gól, tak asi to byl gól,“ okomentoval situaci Jiří Fibiger, trenér HC Chrudim. Domácí lodivod Tomáš Topol doplnil: „Ptal jsem se rozhodčího a ten to viděl, stál u toho, a proto hned ukázal do branky, že to byl gól.“ Chrudim však tento moment nezlomil. Tlak hostí a mezery nejen v obranné hře domácích vyústily po Cvrčkově asistenci v branku Jiřího Plcha, která znamenala snížení na 4:5. Rozhodnutí přišlo po brankách Marka Hemského. Druhý střelecký zápis mu připravil Zadina, když dojel nahozený kotouč, čímž překvapil hostující obranu. Hattrick dovršil Marek Hemský poté, co vypíchl puk jednomu z obránců. Kohouti vítězstvím 7:4 vyrovnali stav série na 1:1, a tak se před domácí publikum vrátí opět v neděli 22. února.