ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Zatímco úvodní jarní mistrovské utkání fotbalistů Jiskry bylo odloženo, odehrání toho druhého už počasí nezabránilo. Osmá Jiskra poměřila síly s lídrem tabulky Sportovním klubem Zápy. Hráči tohoto celku se v prvním poločase ujali vedení 1:0.

V 54. minutě mohl náskok hostí zvýšit Jukl, jeho průnik ale nakonec brankou neskončil. Nestalo se tak ani po dalších akcích vedoucího mužstva soutěže.

Domácí se k ohrožení branky soupeře dostali až zhruba patnáct minut před koncem řádné hrací doby.

Zajímavě z pohledu Jiskry vypadala situace z 80. minuty, když se brankář Frydrych vydal na výlet mimo pokutové území, ale hostující obrana nebezpečí odvrátila faulem. Vyrovnání však nepřišlo ani z následného závaru, ani po nepříliš razantní střele Lněničky. Sportovní klub Zápy tak zvítězil 1:0 brankou z prvního poločasu.

Další duel sehrají orlickoústečtí fotbalisté, kteří zůstávají na 8. místě tabulky ČFL, 6. dubna, kdy v domácím prostředí přivítají Vltavín.