ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Další kolo fotbalové Divize C nabídlo derby mezi domácí Jiskrou a týmem z Vysokého Mýta. Souboj dvou sousedů na mapě i v tabulce přilákal 340 diváků. Ti se však v prvním poločase gólů nedočkali.

V 51. minutě zápasu mohl bezbrankové skóre otevřít domácí Souček, avšak neuspěl. Hned o minutu později si na druhé straně brankář Krátký poradil s hlavičkou Fikejze. V 64. minutě šli hosté do vedení. Motl našel centrem Pavla Štěpánka, který se nemýlil.

V dalším průběhu se fotbalisté domácí Jiskry snažili vyrovnat. Jejich akce ale byly poznamenány nedorozuměními mezi hráči a také nepřesností. Vytouženou branku nepřineslo ani několik standardních situací.

S blížícím se koncem zápasu hosté především bránili svůj náskok, výjimkou byla 86. minuta, kdy z dálky střílel Valášek. V úplném závěru nemířily přesně dva pokusy kapitána Jiskry Vaňouse, a tak se skóre již neměnilo.

Vysoké Mýto vyhrálo v Ústí nad Orlicí 1:0. Zatímco hosté poskočili na 8. místo tabulky, domácí klesli na 12. příčku.