151015_MONIKA SIMONOVA SE VRACI DO CYKLISTICKEHO PELOTONUČESKÁ TŘEBOVÁ – Českotřebovská cyklistka Monika Simonová se pomalu uzdravuje z nepříjemného pádu na konci června a začíná se připravovat na příští sezónu.

Závodnice týmu Cyklotrénink F. Trkal upadla smolně na závodech horských kol. Po dlouhém ošetření a převozu do nemocnice ji byla zjištěna zlomenina stehenní kosti a musela se podrobit operaci.

Toto zranění vyřadilo Moniku nejen z účasti na etapovém závodě světového poháru Tour de Feminin, kam byla nominována ale bohužel i z celé letošní sezóny. Přitom do tohoto pádu měla sezónu rozjetou výborně. V květnu obhájila titul na MS amatérů v časovce a v červnu se stala vítězkou MČR v silničním závodě v kategorii nad 30 let.

Nyní už je natolik v pořádku aby mohla opět nasednout na kolo a i když zatím pouze v rámci rehabilitace začala opět s trénováním.

Naštěstí se rychle zotavuji. Jsem velmi ráda, že můžu opět trénovat, řekla spokojeně Simonová.

I když to ještě nejde na 100%, doufám, že nebude problém se k tomu postupně dopracovat. Minulý týden jsem si udělala test na exhibičním závodě ve Střeni, kde se loučila s kariérou Pavlína Šulcová, a i když výkonnost je samozřejmě slabá tak bojovnost a chuť závodit tam stále je , dodala Monika.

Poděkování patří partnerům, kteří Moniku Simonovou podporují a to firmám: RYDO spol. s r.o. , ARMAT spol. s r.o. , EKO-BI s.r.o., CZ LOKO a.s. , Skalický transport, Stavebniny Ureš, AUTO ESO, BB CUT, Elektro FRANC s.r.o. , Velkoobchodcyklo.cz, InCore fitness Česká Třebová , pivovar FALTUS, Sport BÁRT, VELEBNÝ a Fam. , Sportovní areál JEDLOVÁ a Město Česká Třebová.

Pavel Veit