ITÁLIE / ČESKÁ TŘEBOVÁ – Po loňském těžkém pádu, který vyřadil českotřebovskou cyklistku z dobře rozjeté sezóny a kdy nebylo jasné zda se bude vůbec moc vrátit zpátky k závodění, se vše otočilo k dobrému a Monika se mohla letos opět vydat za obhajobou titulu, který drží z roku 2013 a 2014.

Závod se konal v sobotu 9.5.2015 tradičně v Itálii a členka týmu Cyklotrenink F.Trkal šla na start připravená velmi dobře, za což hovoří dosavadní výsledky – 8x stupně vítězů v této sezóně.

 V letošním roce byl závod velmi vyrovnaný a tak až do poslední chvíle nebylo nic rozhodnuto. Nakonec se radovala potřetí v řadě závodnice z České Třebové a opět si mohla navléknout dres pro mistra světa.

„Jsem velmi ráda, že jsem se vůbec mohla znovu zúčastnit tohoto závodu a dokázala se na něj takto připravit. Začátek sezóny nebyl úplně ideální i když výsledkově to nebylo špatné, ale tento závod se vydařil mimořádně.“ řekla po závodě vítězka.

Poděkování patří firmám: Armat spol. s r.o . Elektro Franc, Eko Bi,s.r.o., Rydo spol. s r.o., Město Česká Třebová, Auto Eso, CZ Loko, BB Cut, Sport Bárt, Pivovar Faltus, Velebný a Fam, In Core Fitness, Skalický Transport, Stavebniny Ureš, Velkoobchodcyklo.cz, Sportovnímu areálu Jedlová a R. Houdovi za podporu v přípravě Moniky Simonové.

Konečné výsledky:

9.5. 2015  Occhiobello

MS amatérů v časovce  (16 km)

Kategorie ženy 19-39 let:
1. místo Monika Simonová (Cyklotrénink F. Trkal) 21:56
2. místo Carola Skarabela (New line Rovolon) 22:08
3. místo Cristina Rissoli (Wild team Langhirano) 22:57

Pavel Veit