BRNO – V sobotu 16.11.2013 juniorky TJ Sokol Česká Třebová II nastoupily k dalšímu dvojutkání I. ligy juniorek v Brně, které vede tabulku 1. ligy juniorek.

TJ Junior Brno –  TJ Sokol Česká Třebová II                                         3:1 (9,-22,21,17)

Od začátku prvního setu se potvrdil fakt, že jsme přijeli na palubovku favorita soutěže a družstva, jehož výkonnost se s ostatními účastníky nedá srovnávat. Tlak, který soupeř na naše družstvo vyvíjel, byl drtivý. Špatný příjem podání celého družstva, chyby na útoku a v obranné hře, výsledkem byl nejhůře odehraný set v letošní soutěži. Před druhým setem došlo k výměně hráček na některých postech, a jak ukázal průběh setu, bylo to šťastné řešení. Najednou již servis soupeře nebyl tak účinný, došlo i k vybojování některých zdánlivě ztracených míčů, přidal se i kvalitní útok a naše děvčata tento set dovedla k vítězství a přesvědčila se o tom, že i s tak kvalitním soupeřem se dá hrát vyrovnaný zápas. V dalších dvou setech se ale opět dostavily chyby při příjmu soupeřova podání a opětovná nižší účinnost útočné hry a tak další dva sety a tím i celý zápas patřil soupeři.

TJ Junior Brno –  TJ Sokol Česká Třebová II                                       2:3 (18,-18,-22,14,-11)

Na poradě před začátkem druhého zápasu byla stanovena taktika, jak na soupeře. Ale opět se projevila absence těžkých zápasů se soupeřem, který má velice kvalitní útok a míče do postavení se nám nedařilo zpracovat a soupeř první set v pohodě dohrál do vítězného konce. Před druhým setem opět došlo k zamíchání sestavy a karta se začala obracet. Najednou se začaly. Opět došlo k zamíchání sestavy a najednou se obraz hry začal měnit. Zlepšil se příjem podání, zakončily se útoky a začala fungovat obrana na potřebné úrovni. Tímto zlepšeným výkonem se nám podařilo zápas otočit a vyhrát další dva sety. Ve čtvrtém opět nezvládnuté základní herní procesy, opět několik zbytečných chyb a soupeř srovnal stav setů a musel rozhodnout zkrácený set. Do něj vstoupila naše děvčata úspěšným podáním a rychle získala malý náskok, který udržela až do konce a po zásluze tento zápas vyhrála.

Víkendové dvojutkání odhalilo několik nedostatků v naší hře. Asi hlavním byl nepřesný příjem soupeřova podání, útok soupeře do našeho obranného postavení a nečtení hry soupeře, kdy nám do pole spadlo několik úplně zbytečných míčů.  Pozitivem je, že se hráčky v průběhu hry vyrovnaly se soupeřovým podáním a podařilo se i zablokovat útoky soupeře. Děvčatům se názorně ukázalo, že když budou plnit veškeré domluvené pokyny pro hru, dá se hrát i s takto kvalitním soupeřem vyrovnané utkání i s vítězným koncem. Opět kvalitní výkon podala osa družstva Horáčková s Kopečnou, Fišerová a Dvořáková. Jejich podání je velice kvalitní a v útoku odvedly svůj díl práce. Přesvědčily se, že do každé výměny se musí jít naplno a každé zalajdání má své důsledky. V obraně si opět vysoký standart odehrála Sýkorová, pouze v některých chvílích ji odcházel příjem podání, ale i s touto situací se postupem času dokázala vyrovnat. Ostatní hráčky tyto vhodně doplňovaly, kladem byla jejich schopnost odehrát tato utkání na postech, kde normálně nehrají a podařilo se jim zakončit několik rozhodujících míčů.

I. Liga – juniorky

p. družstvo utkání V P K sety míče body
1. TJ Junior Brno 14 12 2 0 40:11 1217:946 37
2. TJ Sokol Česká Třebová II 14 11 3 0 37:16 1206:1037 32
3. TJ Svitavy 14 7 7 0 29:29 1199:1227 22
4. TJ Slovan Moravská Třebová 14 6 8 0 20:31 1041:1128 15
5. VK Pegas Znojmo 14 4 10 0 22:31 1085:1172 15
6. TJ Spartak Polička 14 2 12 0 10:40 934:1172 5

Českotřebovský volejbal a TJ. Sokol II reprezentovali:
Klára Dvořáková, Linda Horáčková, Kristýna Kopečná, Míša Sýkorová, Natka Pecháčková, Kristýna Fišerová, Nikola Malá,, Kristýna Turková.

Trenér: Martin Knížek

Lubomír Vašina, Sokol Česká Třebová II

Komentář