archivní foto klubu, zdroj: web oddílu

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – V sobotu 9.11.2013 juniorky TJ Sokol Česká Třebová II nastoupily k odvetnému dvojutkání  I. ligy juniorek v Moravské Třebové. V domácím dvojutkání jsme nad tradičním soupeřem zvítězili a tak jsme odjížděli potvrdit dobrou formu z posledních zápasů a potvrdit výborné druhé místo v tabulce.

TJ Slovan Moravská Třebová – TJ Sokol Česká Třebová II                     1:3 (-23,25,-21,-21)

Do utkání jsme nastoupili v silně kombinované sestavě bez dlouhodobě nemocných Voclové a Drymlové, ke kterým se přidala s rukou i Malá. I přes určité nepřesnosti, vyvolané slepením sestavy se nám podařilo v prvním setu dotáhnout vyrovnanou koncovku do vítězného konce. Ve druhém setu soupeř zpřesnil podání, se kterým si naše juniorky nedokázaly poradit a i z tohoto důvodu nebyla naše útočná hra na požadované úrovni a v dramatické koncovce nás soupeř přehrál. Další průběh už byl zase v režii našich juniorek, které slibně rozehrané utkání dotáhly do vítězného konce a do tabulky si připsaly tři důležité body. Svůj vysoký standart odvedly obě blokařky, v obraně se dařilo Sýkorové, na útoku svoje odvedla Fišerová. Postupně se k dobrému výkonu rozehrály i zbylé dvě hráčky Turková se Sedláčkovou a vhodně doplnily celý tým.

TJ Slovan Moravská Třebová – TJ Sokol Česká Třebová II                     0:3 (-21,-19,-24)

I druhé utkání se našim juniorkám vydařilo. Všechny tři sety měly podobný průběh, pomalý rozjezd našeho týmu a vedení soupeře. Toto vedení se nám podařilo v koncovkách dotáhnout a jednotlivé sety otočit v náš prospěch. Tady snad jenom výtka k určité nekoncentrovanosti hlavně v začátcích jednotlivých setů. S těžším soupeřem by se nám tento stav nemusel vyplatit a výsledkem by byla zbytečná ztráta setu i třeba celého zápasu.

V hodnocení bych chtěl vyzdvihnout hru hráček, které se zapojily do hry vlivem zranění dlouhodobě nemocných. Turková i Sedláčková přidaly několik důležitých bodů, hlavně v koncovkách jednotlivých setů a pokud budou zodpovědně trénovat, tak jejich výkon půjde ještě nahoru.