ilustrační foto

ZNOJMO – V neděli 13.10.2013 juniorky TJ Sokol Česká Třebová II zajížděly k dalšímu dvojutkání I. ligy juniorek do Znojma potvrdit výbornou formu z poslední doby a upevnit si druhou příčku v tabulce.

VK Znojmo-Přímětice – TJ Sokol Česká Třebová II 0:3 (-10,-11,-17)

V prvním zápase se nám podařilo beze zbytku naplnit roli favorita a soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Výbornou obrannou hru jsme doplnili úspěšným podáním, se kterým si soupeř nedokázal poradit a tak celý zápas byl jednoznačnou záležitostí našeho družstva. Vysokou úspěšnost útoku z poslední doby potvrdily obě blokařky, ke kterým se přidaly i úspěšně útočící smečařky s univerzální hráčkou. V průběhu tohoto utkání dostala příležitost i lavička. Jenom občas zamrzely úplně zbytečné chyby v mezihře, které vyplynuly z menší koncentrovanosti na hru u některých našich hráček.

VK Znojmo-Přímětice – TJ Sokol Česká Třebová II 1:3 (-16,25,-14,-24)

Ve druhém zápase v prvním setu jsme pokračovali ve výborných výkonech z prvního utkání. Bohužel ve druhém setu nám začal odcházet příjem soupeřova podání, snížila se úspěšnost útoku a soupeři se podařilo několikrát rozebrat naši obranu a v dramatické koncovce získal i celý druhý set. Logicky musela následovat ostřejší domluva se zaměřením na výčet chyb, kterých jsme nakupili během druhého setu víc než dost. Bylo vidět, že si děvčata tuto domluvu vzala k srdci a další set byl jednoznačně v naší režii. Začátek čtvrtého setu se nesl v duchu naší pozorné hry až do stavu 16:10 v náš prospěch, kdy se probudili domácí diváci a začali mohutně fandit domácím, s čímž se naše děvčata nemohla vyrovnat a začala ztrácet jeden bod za druhým až do chvíle, kdy za stavu 19:24 v náš neprospěch přišla na servis naše smečařka Fišerová a svým kvalitním servisem a za pomoci našeho výborného útoku celý set otočila a ukončila druhý zápas.

Celý dvojzápas se našemu družstvu povedl a přivezli jsme potřebné body do tabulky. Škoda jenom zaváhání ve druhém zápasu ve druhém a čtvrtém setu, který dojem z vydařené neděle trochu pokazil. Celé družstvo si musí uvědomit, že i sebemenší polevení v koncentraci, spolu s nevynucenými vlastními chybami může vést i ke ztrátě důležitých bodů.