[videojs mp4=“http://oik.cz/jwplayer video/2014/140221_VICE MRTVYCH NA SILNICICH.mp4″ poster=“http://oik.cz/jwplayer video/2014/140221_VICE MRTVYCH NA SILNICICH.jpg“ width=“630″ height=“480″ prelode=“auto“]

ČESKÁ TŘEBOVÁ, ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Méně tragických dopravních nehod, ale více zbytečně vyhaslých životů než v roce 2012. Tak hovoří policejní statistiky, hodnotící dopravní situaci na silnicích Orlickoústecka v roce 2013. Proti loňským 921 se jich na silnicích událo o 71 více, tedy 992.

Nejčastější příčinou nehod byl nepřiměřený způsob jízdy, rychlost a nedání přednosti, dalšími důvody byl alkohol požitý před nebo během jízdy. K nejtragičtějším dopravním nehodám roku, podle tiskové mluvčí, patřila na Českotřebovsku srpnová nehoda se dvěma mladými obětmi u obce Damníkov a dále havárie v České Třebové s úmrtím cyklistky ze dne 12. června.

V Ústí nad Orlicí se loni žádná tragická nehoda neudála. Naopak červencová nehoda u obce Šedivec skončila úmrtím řidiče a dvou spolucestujících. Podle statistik řidiči také loni častěji řídili pod vlivem drog. Orlickoústečtí policisté jim za to brali řidičská oprávnění dvakrát častěji. V rámci Pardubického kraje pak jejich počet stoupl téměř na trojnásobek.

Komentář