Dopravní nehoda autobusu, Lanškroun. (foto: HZS Pardubického kraje)


PARDUBICKÝ KRAJ
– Sníh, namrzlá, mokrá nebo suchá vozovka. Takto různorodá je situace v Pardubickém kraji. Nejvíce práce mají od pondělního večera hasiči na Svitavsku, Orlickoústecku a Chrudimsku.

Například v Lanškrouně večer hasiči pomáhali autobusu, který se vzpříčil na silnici. Posypový vůz musel přijet hned z obou stran vozovky, aby mohl být autobus vyproštěn. V autobusu cestovali dva lidé. Událost se obešla bez zranění.

V Dlouhoňovicích došlo k nehodě dvou vozidel. Řidička byla z jednoho vozu předána do péče zdravotníků. Vozy skončily mimo silnici a hasiči je postupně z příkopů vytáhli.

Na Seči musela jednotka hasičů také zasahovat u nehody osobního vozu. Řidiči hasiči ihned nasadili krční límec a byl následně předán do péče zdravotníků. V Proseči směrem na Rychnov skončil večer v příkopu nákladní automobil. Zhruba třináctitunový kolos pravděpodobně uklouzl na namrzlé vozovce. Bezpečně jsme automobil vytáhli. Stejně tak na tom byl nákladní automobil, který od rána blokoval v Jevíčku dopravu. I tady pomohli hasiči.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí