ORLICKOÚSTECKO – Celoevropská dopravně bezpečnostní akce zaměřena na kontrolu rychlosti vozidel Speed Marathon, která se konala 18. dubna se nevyhnula ani našemu regionu.

Celostátně bylo v tento den nasazeno 811 policistů, řidiči spáchali 3266 přestupků z nichž 2609 bylo za překročení rychlosti. Na Orlickoústecku se měřilo na sedmi místech od půl šesté ráno do půl deváté večerní. “Celkem jsme řešili v devíti případech překročení nejvyšší povolené rychlosti jízdy. Ani jeden z přestupků nepřekročil v našem regionu rychlost takovým způsobem, že by nás jeho počínání udivilo,” řekla OIK TV  tisková mluvčí policie Lenka Vilímková.

V našem regionu se měřilo. U silnice I/14 ve Dlouhé Třebové, dále v České Třebové v ulici Kubelkova, Benátky a na u silnice vedoucí na Skuhrov. V Ústí nad Orlicí v ulici Smetanova a při silnici vedoucí do Řetůvky. Měřilo se také v Dolní Dobrouči. Nejvhodnější místa pro měření rychlosti byla vybrána také díky tipům od lidí, kteří je zveřejnili za pomoci speciální webové stránky.