foto: Policie ČR

ORLICKOÚSTECKO – Již 4. srpna 2022 jsme veřejnost varovali před „podnikavým“ mužem obracejícím se na seniory s legendou zvýšeného výskytu vloupání do bytů a nutnou výměnou zámků u dveří, tímto nepravdivým varováním se dopouští nemorálního jednání. Více informací naleznete v přiloženém odkaze: https://www.policie.cz/clanek/uo-usti-n-orlici-podvodnici-utoci-na-seniory.aspx

Poznatky o „podnikavci“ obcházejícího obyvatele měst Ústí nad Orlicí a České Třebové s nabídkou výměny dveřních zámků se k nám stále dostávají, proto zvyšte svoji obezřetnost a nenechte se zmanipulovat k výměně zámků u dveří za neadekvátní ceny. Není vyloučeno, že by svou „podnikatelskou“ činnost založenou na důvěřivosti lidí, kterým nepravdivě uvádí, že v jejich lokalitě dochází ve zvýšené míře k vloupání do bytů, mohl praktikovat i v jiných částech Pardubického kraje, případně i za jeho hranicemi!!! Zdůrazňujeme, že za uplynulé období v našem regionu neevidujeme zvýšený výskyt vloupání do bytů!!!

Apelujeme zejména na starší obyvatele našeho regionu, aby veškeré pochybné nabídky služeb nebo zboží konzultovali se svými blízkými, v případě nátlaku prodávajícího nás ihned kontaktovali na lince 158.