Foto PČR z místa střetu řidičky vozidla s cyklistou

ORLICKOÚSTECKO – K dopravní nehodě se zraněním cyklisty došlo včera 6. srpna 2014 pět minut před pátou hodinou odpolední na kruhovém odjezdu ulic Letohradská, Cihlářská a Popradská v Ústí nad Orlicí.

Podle dosavadního šetření jednačtyřicetiletá řidička osobního vozidla Škoda Favorit patrně nerespektovala dopravní značku „Dej přednost v jízdě!“, najela z ulice Cihlářské na kruhový objezd v době, kdy po něm jel třiapadesátiletý cyklista na jízdním kole Fort a přední částí vozidla narazila do zadní části jízdního kola. Po střetu muž spolu s kolem upadl na vozovku a způsobil si zranění, se kterým byl rychlou zdravotní pomocí transportován do nemocnice k lékařskému ošetření.

Dechové zkoušky byly u obou účastníků nehody s výsledkem negativním. Nehoda stále zůstává v prověřování dopravních policistů, kteří žádají svědky nacházející se na místě v době střetu o pomoc. Pokud jste výše popsanou událost viděli, volejte na bezplatnou linku tísňového volání 158 nebo přímo orlickoústeckým dopravním policistům na telefonní číslo 974 580 250.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Komentář