Foto PČR z místa střetu řidičky vozidla s cyklistou

ORLICKOÚSTECKO – K dopravní nehodě se zraněním cyklisty došlo včera 6. srpna 2014 pět minut před pátou hodinou odpolední na kruhovém odjezdu ulic Letohradská, Cihlářská a Popradská v Ústí nad Orlicí.

Podle dosavadního šetření jednačtyřicetiletá řidička osobního vozidla Škoda Favorit patrně nerespektovala dopravní značku „Dej přednost v jízdě!“, najela z ulice Cihlářské na kruhový objezd v době, kdy po něm jel třiapadesátiletý cyklista na jízdním kole Fort a přední částí vozidla narazila do zadní části jízdního kola. Po střetu muž spolu s kolem upadl na vozovku a způsobil si zranění, se kterým byl rychlou zdravotní pomocí transportován do nemocnice k lékařskému ošetření.

Dechové zkoušky byly u obou účastníků nehody s výsledkem negativním. Nehoda stále zůstává v prověřování dopravních policistů, kteří žádají svědky nacházející se na místě v době střetu o pomoc. Pokud jste výše popsanou událost viděli, volejte na bezplatnou linku tísňového volání 158 nebo přímo orlickoústeckým dopravním policistům na telefonní číslo 974 580 250.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí