ČESKÁ TŘEBOVÁ – Přestože mezi uchazeči o posty v místním zastupitelstvu se najdou pamětníci, je tomu již řadu let, co koupaliště v lokalitě Křivolík sloužilo svému původnímu účelu. Část veřejnosti volá po obnovení zašlé slávy. Zástupci jednotlivých kandidujících stran a hnutí dostali za úkol, aby svůj záměr představili v naší reportáži. Výpovědi jsou řazeny v pořadí, které si sdružení pro volební klání vylosovala.

“My k tomu máme určitě kladné stanovisko, protože to koupaliště tady bylo využíváno, ale dneska se musíme podívat i na ekonomickou stránku. Pokud to bude v kladných číslech, nebo na nule, tak nemáme s tím žádný problém,” řekl lídr kandidátky 27 statečných Václav Cempírek.

“Koalice jednoznačně podporuje záměr vybudovat koupaliště, ale zároveň jsme také pro modernizaci krytého plaveckého bazénu, kde by mohla mimo jiné vzniknout i sauna, aby občané nemuseli jezdit jinam,” sdělila OIK TV lídryně kandidátky KOALICE PRO ČESKOU TŘEBOVOU Magdaléna Peterková.

“Česká Třebová potřebuje koupaliště. Jestli to bude bio, nebo klasické koupaliště, ale koupalištím systému bio nevěřím, protože kapacita potoka není dostatečná,” uvedl Miloslav Bednář, jednička na kandidátce KSČM.

“Já si myslím, že bio koupaliště je jednou z priorit našeho volebního programu na příští období. A nemyslím si jenom na příští období, na čtyři roky, ale co nejdříve začít stavět, aby to tam začalo fungovat,” vyslovil se kandidát za Nestraníky Jaroslav Zedník.

“Oživení podporujeme, koupaliště není naším prioritním bodem, měli jsme jiné plány, ale jelikož je zpracovaná studie v současné době, tak chceme, aby to vycházelo co nejlépe finančně a nezatěžovalo to dále rozpočet,” vyjádřil názor České pirátské strany lídr její kandidátky Jiří Ducháček.

“Myslím si, že koupaliště nějaké potřebujeme. Je otázka zhodnotit, jestli zrovna v Křivolíku, kde se dneska staví průmyslová zóna, nebo třeba nějakým otevřeným bazénem v místě krytého bazénu. Je potřeba to zhodnotit po stránce, co by to město stálo a co lidé chtějí, ale pak se rychle rozhodnout a jednat,” měl jasno lídr kandidátky ČSSD Dalibor Zelený.

“Jednoznačně podporujeme vybudování koupaliště v Křivolíku, protože to je ideální lokalita. Samozřejmě jenom je otázka řešení, jestli  třeba to nenapřímit na to tradiční koupaliště,” nastínil možné varianty lídr kandidátky “TŘEBOVÁKŮ” PRO Zdraví a Sport Lubomír Vašina.

“Já patřím mezi pamětníky koupání v Křivolíku, měl jsem to tam rád, a ODS rozhodně chce podpořit venkovní koupání v České Třebové. Bio koupaliště Křivolík je jednou z variant,” přispěl se svou pomyslnou troškou do mlýna lídr kandidátky ODS Josef Kopecký.

V příští reportáži si takzvaně na paškál vezmeme ožehavé téma, jímž je v České Třebové budoucnost krematoria.

Komentář