ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Ke svému osmému zápasu v nové soutěžní sezóně nastoupil Basketbalový klub Ústí nad Orlicí proti celku BK Elephants Dobruška na svém novém hracím místě ve Sportovní hale na Dukle. Hosté si zpět do Dobrušky odvezli výhru 97:57.

Kádr orlickoústeckého týmu prošel výraznou změnou a léty prozkoušenou sestavu více jak z poloviny nahradili hráči, kteří basketbal hráli jako dorostenci. Nyní pokračují v tradici mužského basketbalu, kterou má Ústí nad Orlicí více než bohatou. Poskládat správně vhodnou sestavu na zápas však není jednoduchou záležitostí. Na palubovku sportovní haly na Dukle přijel tým, který v letošní sezóně měl před tímto zápasem bilanci čtyř výher a tří porážek, takže byli mírnými favority tohoto utkání.

Svoji roli také hosté od počátku plnili, když v podstatě od první minuty drželi vedení několika bodů. Ve třetí čtvrtině už byl rozdíl ve skóre třicet bodů a naplno se projevila nováčkovská daň mladých domácích hráčů, kterou ostřílení borci nestačili platit. Přesto se na straně domácího týmu objevilo několik rychlých pohledných akcí, které však ne vždy končily kýženými koši. Poslední čtvrtina pak přinesla další podařené kombinace hostujícího celku, který zvyšoval postupně skóre, jež se nezadržitelně blížilo stovce. Domácí zlepšili obranu na konci zápasu, a tak po závěrečné siréně na světelné tabuli svítil výsledek 57:97 z pohledu domácích. Hned druhý den, tedy v neděli, si mohli domácí hráči spravit chuť proti soupeři ze sousední Chocně. Toto utkání jim ovšem také nevyšlo, a proto patří Basketbalovému klubu Ústí nad Orlicí do dalšího kola průběžná 11. příčka ze třinácti účastníků.