ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Opět po roce se pod Andrlovým Chlumem u Ústí nad Orlicí sešly desítky běžců, aby poměřily své síly výběhem na tento vrchol. Ti nejrychlejší na parkoviště u rozhledny, která nese název Stříbrná krasavice, doběhli za 10 minut.

Na start tradičního závodu, který se konal již po pětačtyřicáté, se v letošním roce postavilo 122 sportovců. Trať měřila necelé 2 km a vedla od místní restaurace až na parkoviště na Andrlově Chlumu. V hlavní mužské kategorii těsně zvítězil Jakub Stejskal z týmu Skialp Dolní Morava, kterému stačilo rovných 10 minut. Druhý Tomáš Kubelka reprezentující domácí Jiskru doběhl druhý, ztratil pouhou vteřinu. Třetí doběhl Jan Herda z SKP Nymburk. V hlavní ženské kategorii zvítězila Adéla Stránská z Iscarexu Česká Třebová následovaná Terezou Kalousovou z Vencl týmu Ústí nad Orlicí a Markétou Hronnovou z Czech Tri K Teamu. Nejstarším závodníkem byl devadesátiletý Jiří Soukup z TJ LIGA 100 Hradec Králové s časem 42 minut a 39 sekund.