HNÁTNICE – Až přes sto kilometrů nachozených v bližším i vzdálenějším okolí obce měli po příchodu do cíle v nohách účastníci nultého ročníku akce “Orlický Tvrďák”. Na absolvování závodu, který byl odstartován ve večerních hodinách, měli soutěžící 18 hodin. 28 dvojic zápasilo s horkem i nástrahami přírodního víceboje. “Je to hodně podobné orientačnímu běhu. Náš závod se liší v tom, že nemáme pevně stanovené pořadí kontrol. Úkolem všech závodníků je v časovém limitu získat co nejvíce bodů, které můžou získat buď na kontrole, nebo plněním disciplín,” přiblížil průběh soutěže její spoluorganizátor Martin Marek. “Těch kontrol bylo 21, disciplín 7. Například logické úlohy, časovka v běhu do vrchu, skalní lezení, letní biatlon a podobně,” doplnil Martin Marek. Absolutním vítězem sportovní události nazvané “Orlický Tvrďák 2015” se stalo duo Jan Svoboda a David Špás. V mužské kategorii skončili druzí “Rudíkovi hoši” a třetí místo získala dvojice nazvaná “D.O.S.T.”. “Banditky”, “Mekota a Pekota” a “Bludičky” jsou názvy nejlepších ženských družstev. Mezi smíšenými týmy se nejlépe vedlo “Žirafí smršti”. Druhou příčku obsadil “Dream Team” a třetí místo si vybojoval soutěžní pár nazvaný “Bojíme se tmy!”.