LANŠKROUN – Lanškrounský zámek obvykle bývá dějištěm akcí kulturních. Tentokrát se v jeho okolí ale pohybovali sportovci. Důvodem byl start premiérového ročníku Nočního běhu Lanškrounem.

Ve večerních hodinách se na náměstí Aloise Jiráska shromáždily desítky sportovců s čelovkami na hlavách a od zámku se ve 22 hodin sportovci rozdělení do čtyř kategorií vydali na trať. Od zámku vedla trasa přes náměstí, pak se pokračovalo v zámeckých zahradách, ke stadionu a směrem přes hráz zpět.

Mezi muži nenašel přemožitele Patrik Vebr z Vencl Týmu Ústí nad Orlicí. Pěti kilometrovou trať zdolal za 17 minut a 6 vteřin. Druhý v cíli skončil Vojtěch Vondra taktéž z Vencl Týmu Ústí nad Orlicí a třetí doběhl Ondřej Brokeš z Lanškrouna.

Nejrychlejší ženou s časem 22 minut a 23 sekund se stala Markéta Černá reprezentující ISCAREX Česká Třebová. Druhá byla Lenka Flídrová z ISCAREXu Česká Třebová a třetí Tereza Kalousová z Vencl Týmu Ústí nad Orlicí.