ÚSTÍ NAD ORLICÍ – V Ústí nad Orlicí se už po dvacáté šesté jel cyklistický závod Časovka na Andrlák. S číslem 1 startoval Tomáš Klacl. „Jedu novou trať, vlastně tu MTB. Bohužel, žádný předjezdec, třeba i zabloudím,” vyjádřil své obavy těsně před startem Tomáš Klacl. Na letošní ročník si pořadatelé připravili novinku, kromě trati pro silniční kola připravili trasu pro kola horská, ta vedla Řehořovým dolem. „Trať měří pro silniční kola 3800 m, pro horská kola 2100 m, převýšení 228 m,” popsal závod pořadatel Jindřich Šebek. Závodu se mohl zúčastnit každý – profesionálové i amatéři, kteří si chtěli změřit svou jarní kondici. Jedinou hranicí byl věk deseti let. Ženy v závodu neměly moc velké zastoupení – zúčastnila se jich ani ne desítka. Někteří cyklisté se nemohli rozhodnout, zdali si vyjedou Andrlák na silničce nebo na horském kole, a tak se přihlásili do obou kategorií. „Já mám nejraději oboje, protože se rád trápím a je to jedno, jestli jedu na silnici nebo na horském kole,” řekl Radim Neuman. Tomáš Klacl se v kategorii horských kol umístil na 7. pozici, Hana Fojtíková byla z žen nejrychlejší s časem 15.07, a Radim Neuman skončil na 4. místě. „Rekord je asi 5 let starý, na silnici, drží ho Aleš Kestler a je za 8.34,” připomněl Jindřich Šebek. Vítězem v kategorii horských kol se stal s časem 10.38 Lukáš Kopecký. Nejrychlejším mužem na silničce byl Jan Svoboda. Ten zdolal trať za 9.07 sekund. Silniční rekord tedy letos nepadl.