ČESKÁ TŘEBOVÁ – 8. ročník Cyklomaratonu přinesl změny v termínu konání a délce tras. Kratší závod se jel na 25 kilometrů, delší neboli hlavní na 50 kilometrů. Na trať se vydalo 150 závodníků.

Vítězem kratšího měření sil se stal Martin Lidmila, který hájil barvy Cyklo-Ski klubu Polička.

Hlavní závod vyhrál Petr Šťastný z týmu Erste Premier Petr Čech MTB team, když “padesátku” zvládl za 1 hodinu 47 minut a 31 vteřin. Umístění na stupních vítězů vybojovali také druhý Pavel Skalický (Cykloteam KOLARNA Olomouc) a třetí Milan Záleský (RCR bike Česká Třebová).

Mezi ženami byla nejrychlejší Slovenka Andrea Juhásová před Zuzanou Juhásovou (obě Bike Team Juhasky) a českotřebovačkou Martinou Neumanovou (Prestige Cycling Team).