ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Krytý plavecký bazén v Ústí nad Orlicí zažil v úterý druhé kolo prvního ročníku Okresní školy ligy plavecké štafety žáků o putovní pohár. Ve druhém kole si mohli soutěžící školy vylepšit výsledky.

Ve štafetách nakonec byli nejlepšími žáci ze ZŠ Bratří Čapků z Ústí nad Orlicí, na druhém místě skončili mladí plavci ze ZŠ 28. října ze Žamberka a na třetím ZŠ Komenského také z Ústí nad Orlicí. Vítězná škola získala putovní pohár Města Ústí nad Orlicí ve tvaru skleněné kapky.

Celkem se tohoto prvního ročníku zúčasnilo šest škol. Ve štafetě na 200 metrů plavalo 112 žáků. Vítězové štafety v jednotlivých kategoriích budou reprezentovat náš region v superfinále tří okresů 13. května opět v Ústí nad Orlicí.