ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Kulturní dům byl dějištěm vyhlášení výsledků ankety “Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí za rok 2015”. Ocenění byla udělena v rámci 12 kategorií. Nejlepším kolektivem z vesnic se stal fotbalový oddíl Libchavy. Titul v kategorii mládežnických týmů získali počtvrté za sebou volejbalisté Sokola II Česká Třebová. V žákovské kategorii jednotlivců došlo ke zvláštnosti. Vyhráli totiž kanoisté Jakub a Vojtěch Hrnčířovi. Nezvyklou situaci zažila běžkyně Michaela Stránská. Juniorka, která při závodech většinou vítězí, tentokrát skončila na druhém místě. Vítězkou dorostenecko-juniorské kategorie se stala čtvrtkařka Zdeňka Seidlová. Obě nadějné závodnice vděčí za své úspěchy nejen vlastní píli, ale také trenérům. Těch bylo oceněno osm. Opomenuti nebyli ani handicapovaní sportovci Marie Bartošová a Filip Heinige. Mezi kolektivy dospělých se na druhé místo dostaly hokejbalistky Lokomotivy Česká Třebová. Nejlepším týmem dospělých byli opět choceňští volejbalisté. Jednou z oceněných mezi pěti veterány se stala Hana Brusenbauchová. Nejúspěšnější sportovkyně okresu za rok 1969 byla zároveň uvedena do síně slávy. Prvním držitelem nové trofeje, tedy Ceny Josefa Masopusta, se stal fotbalista a trenér Sportovního klubu Sloupnice Josef Vondra. Přestože vinou zranění přibližně půl roku nemohla závodit, propracovala se mezi 3 nejlepší jednotlivce cyklistka Monika Simonová. Jako druhý skončil orlickoústecké Jiskry Robert Krupička. Absolutním vítězem ankety se stal kanoista Daniel Suchánek.