ČESKÁ TŘEBOVÁ – Již posedmé se do města železničářů sjeli cyklisté, aby poměřili síly v rámci “Velké ceny v cyklomaratonu o pohár starosty města”. Jako již tradičně se bikeři a bikerky různého věku srotili v areálu fotbalového stadionu, odkud se startovalo. Zahájení závodu se ujal starosta České Třebové Jaroslav Zedník. Ten se na rozdíl od předchozích ročníků nevydal na trať, i přesto se ale počet účastníků vyšplhal téměř ke dvěma stovkám. “K sedmému ročníku se přihlásilo 181 lidí. Přibližně jedna třetina startovala na delší trati, která měřila 65 kilometrů. Zbývající dvě třetiny jely trať dlouhou 34,5 kilometru,” upřesnil ředitel závodu Vladimír Vaněk. Závodníky na kratší trati čekalo jedno kolo po okruhu Česká Třebová – Kozlov – Přívrat – Řetová – Andrlův Chlum – Dlouhá Třebová a opět Česká Třebová. Nejrychlejším byl Michal Kubišta, který dojel za jednu hodinu 23 minut a 2 sekundy s více než minutovým náskokem na druhého Miloslava Kadrmana. Třetí dokončil závod na 34,5 kilometru Vladimír Vaněk mladší. Dvoukolový souboj se soupeři a horkem měl dramatičtější finále. O celkové prvenství se utkala dvojice bratří Fojtíků. S časem 2 hodiny 25 minut a 23 vteřin byl nakonec rychlejší Jan, který předčil Ondřeje. Třetí skončil Marek Rauchfuss. Nejrychlejší ženou se stala Iva Fidlerová. 65 kilometrů zdolala za 3 hodiny 12 minut a 34 sekund. “Na bedně” doplnila spokojenou vítězku českotřebovačka Monika Simonová.