CHRUDIM / ČESKÁ TŘEBOVÁ – Pokud fanoušci Kohoutů věřili, že vysokou domácí porážku se Světlou odčiní jejich tým v příštím utkání, byli zklamáni. Hokejisté České Třebové propadli na chrudimském ledě jako jeden muž. Nedělní debakl potvrdil, že Kohouti procházejí obrovskou herní krizí.

Ve 2. minutě pláchl po levém křídle Kišš a křížnou střelou překonal brankáře Nimmerrichtera – 1:0. Podruhé kapituloval českotřebovský gólman v čase 8:30, kdy jej nepříliš prudkou střelou od modré překvapil obránce Kalous – 2:0. O malý okamžik později se do první střelecké šance dostali Kohouti, Veverka vybídl ke skórování Krejzu, který mířil vedle chrudimské branky.

Ještě větší šanci měl ve 13. minutě, při hře čtyř proti čtyřem, Fúzik, kterému do vyložené šance přihrával Křečan. Neuspěl, stejně jako o minutu později Škvor, který neskóroval při přesilové hře čtyř proti třem. Třetí branku inkasovali Kohouti ve chvíli, kdy měli výhodu jednoho hráče v poli. Zkušený Kišš poslal chytrým lobem do úniku Haltucha, který v čase  15:43 mířil přesně a postaral se o střídající hostujících brankářů – 3:0. Hosté dopláceli na častá vyloučení, ještě v první třetině zamířili na trestnou lavici Krejza a po něm Pražák.

Ideální možnost k vymazání nuly na svém střeleckém kontě měli Kohouti v úvodu druhé třetiny. Téměř minutu a půl hráli v pěti proti třem, nevymysleli zhola nic. Domácí naložili se dvěma přesilovými hrami mnohem úspěšněji. Ve 28. minutě poslal zblízka puk pod horní tyčku Plch – 4:0. Ve 32. minutě si z pravého křídla skvěle nabruslil před gólmana Sajdla rychlý Dobiáš a vstřelil pátý gól – 5:0. Normu tří vstřelených branek na jednu třetinu naplnili domácí hokejisté ve 37. minutě, po střele Karáska vyrazil Sajdl puk pouze před sebe, kde si věděl rady důrazný Kišš – 6:0.

O minutu později se v „plné parádě“ předvedl chrudimský obránce Klement. Nejprve se ocitl na ledě po čistém hitu Dvořáka, o pár vteřin později narazil českotřebovského útočníka zákeřně zezadu na mantinel. Pro domácího „hrdinu“ s číslem 64 zápas skončil, bohužel i pro potlučeného a otřeseného Dvořáka…

Kohouti hráli pětiminutovou přesilovou hru, kterou v čase 40:19 využil Hemský – 6:1. Hosté hráli další dvě minuty a třiadvacet vteřin v pěti proti čtyřem, další branku bohužel nepřidali. Rozhodnutý zápas se dohrával v bezstarostném tempu, s defenzívou si oba týmy hlavu příliš nelámaly.

Diváci se během 70 vteřin dočkali dalších tří branek. V čase 48:46 se při další přesilovce, opět od modré, trefil obránce Machač – 7:1. Chrudimskou převahu potvrdil v čase 49:19 Jan Polák – 8:1. Poslední gólové slovo patřilo drtivě poraženým Kohoutům. Po rychlé a jednoduché spolupráci s Veverkou a Filipem skóroval v čase 49:56 Hemský – 8:2.

Chrudim – Česká Třebová 8:2 (3:0, 3:0, 2:2)
Branky: 2. Kišš (Novák), 9. Kalous (Karásek, Kubal), 16. Haltuch (Kišš), 29. Plch (Novák, Kišš), 32. Dobiaš (Koreček, Klement), 37. Kišš (Karásek, Machač), 49. Machač (Kišš, Novák), 50. Jan Polák (Koreček, Dobiaš) – 41. Hemský (Veverka, Šejba), 50. Hemský (Veverka, Filip).

Rozhodčí: Holeček – Schaffer, Kukeně. Vyloučení: 6:11 (navíc Klement na 5 minut+OK –   Král 10 OT+OK za nesportovní chování). Využití: 3:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 268. Nejlepší hráči: Novák, Kišš, Dobiaš.

Chrudim: Cvrček – Budínský, Kalous, Pilař, Machač, Klement, Hudec – Karásek, Kubal, Haltuch – Plch, Jan Polák, Kišš – Dobiáš, Novák, Koreček – Štěpánek.

Česká Třebová: Nimmerrichter (16. Sajdl) – Šejba, Žouželka, Škvor, Verner, Pražák, Jemelka – Hemský, Filip, Veverka – Křečan, Fúzik, Štefka – Král, Prachař, Schejbal – Velínský, Krejza, Dvořák.

HLAS PO UTKÁNÍ:
Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Nedělní zápas potvrdil, v jak velké krizi se naše mužstvo nachází. Soupeř byl po všech stránkách lepší. Klementův zákeřný faul na Dvořáka jen potvrzuje, jaký je chrudimský obránce hokejový idiot.“

PŘÍŠTÍ ZÁPAS – středa 12. prosince: Česká Třebová – Světlá nad Sázavou (19.00).