ČESKÁ TŘEBOVÁ – Měření sil sedmého a čtvrtého celku tabulky nabídl program 17. kola Krajské hokejové ligy na ledové ploše zimního stadionu. Kohouti hostili tým HC Slovan Moravská Třebová. Třetí třetina mezi Kohouty v bílém a Moravskou Třebovou v modrém byla zahájena za stavu 3:4 pro hostující Slovan.

Ten měl navíc v úvodu třetí dvacetiminutovky výhodu přesilové hry. Kohouti se ubránili. Velkou šanci na srovnání nepříznivého skóre měli od 46. minuty. Téměř minutu a půl trvající přesilovku pěti proti třem však nedokázali vyjádřit gólově. Tlak domácích vrcholil. Aktivní byla zejména trojice Hemský, Provaz a Vlček. Moravská Třebová se v útočném pásmu objevovala velmi sporadicky. Další průnik Hemského vyrovnání nepřinesl, strhla se ovšem bitka. Na obou trestných lavicích tak bylo poněkud přeplněno. 352 diváků vidělo převahu Kohoutů, která vyvrcholila v 57. minutě.

Lukáš Matys propálil brankáře Slovanu Přikryla a šlo se do prodloužení. To nabídlo několik šancí na obou stranách a vyloučení trenéra hostí Jana Klacla za nesportovní chování. Rozuzlení přišlo až při nájezdech, při nichž dostal Kovařík Moravskou Třebovou do vedení, ale Matys vyrovnal. O vítězství hostujícího týmu rozhodl Michal Rak. Kohouti se do utkání vrátili, ačkoli prohrávali již o 4 branky. Po nájezdech byl však šťastnější Slovan.