ČESKÁ TŘEBOVÁ – První zápas Krajské hokejové ligy v novém roce nabídl šlágr 23. kola. Duel České Třebové s Moravskou Třebovou byl totiž soubojem druhého s prvním týmem tabulky. Ve 32. minutě zvyšoval na 5:0 pro Kohouty Michael Schejbal. Střelec, jemuž asistovali Váně a Poul, se tak trefil proti svému bývalému týmu. Jiskřičku naděje vykřesali hosté díky dvěma brankám Tomáše Faltuse. U prvního gólu ze 37. minuty mu asistovali Aulehla a Čikl. Druhý střelecký úspěch, který Faltus zaznamenal ve 38. minutě zápasu, přišel po individuální akci. Domácí odpověděli hned vzápětí. Průnik Marka Hemského hasila obrana Slovanu pouze faulem. Ve 38. minutě tak měl domácí křídelník k dispozici trestné střílení, jehož využitím upravil skóre na 6:2 pro Českou Třebovou. Ještě před koncem druhé třetiny hráči Moravské Třebové snížili. V přesilové hře pěti proti čtyřem se po akci Černého a Rosendorfa prosadil kapitán týmu Igor Čikl. Úvod třetí části hry nabídl šance na obou stranách. 44. minuta přinesla branku domácích. V přesilovce korunoval snahu Hemského a Zadiny dorážkou Lukáš Poskočil. Česká Třebová vyhrála 7:3. Šlágr kola vidělo 596 diváků, což je rekordní návštěva této sezóny. Ta Kohoutům pokračovala vítězstvím 6:4 v Poličce.